İnsanları okumak sizi harika yapar!

İnsanları okumayı becerirseniz, harika biri olursunuz. Siz harikaysanız, daha iyi bir yaşama sahip olursunuz. Bunun için izleyeceğiniz yol zor değil! İşte harika biri olmanın özellikleri...

İnsanları okumak sizi harika yapar!

 İnsanları okuyabilen kişiler kesinlikle içgüdülerine güvenirler. Sadece bu kadar da değil, bu kişilerin pek çok ortak noktaları vardır. ‘Ne Düşündüğünü Biliyorum’ isimli kitapta böyle insanların sahip olduğu bazı ortak özellikler bir araya getirilmiş. Bu özellikleri öğrenmeyi ve kullanmayı amacınız haline getirirseniz daha iyi bir yaşama sahip olabilirsiniz.

 

İşte insanları okuma konusunda harika biri olmanın 10 özelliği:

 

1. Geçmiş deneyimlerinden çok şey öğrenirler ve aynı hatayı iki kez yaptıkları pek görülmez. Olumsuz olaylar sırasında neler hissettiklerini net bir şekilde hatırlarlar. Olumsuz duygusal tepki öyle güçlüdür ki, bunun bir daha asla olmayacağına emindirler.

 

2. İnsanların söylediği her şeye, bunu nasıl söylediklerine ve bunu söylerken nasıl göründüklerine son derece dikkat ederler. Bu da onların başkalarının söylediklerini tam olarak hatırlamalarını çok daha kolay bir hale getirir.

 

3. Bir kişinin tepkilerini -beden hareketlerini, belirli jestleri ve yüz dilini- sürekli olarak gözlemlerler, böylece karşısındaki kişinin kendileri hakkında neler hissettiğini ve kendilerinin o kişi hakkında neler hissettiğini bilirler.

 

4. Öfkeden sevgiye, korkudan can sıkıntısına kadar bütün duygularını ifade etmekten korkmazlar çünkü herhangi bir durumda kendilerini nasıl hissettiklerinin oldukça farkındadırlar.

 

5. Çevrelerinde olup biten her şeyin o kadar farkındadırlar ki, zarar verme olasılığı bulunan ve hayatı tehdit eden durumların kurbanları olmaktan çoğu kez kurtulurlar.

 

6. Birer kazanan olduklarını bilirler ve bu bilgiden oldukça emindirler. Sadece varlıklarını sürdüreceklerini bilmekle kalmazla, aynı zamanda işlerin iyi gideceğini de bilirler. Çünkü çevrelerinde destek verici insanlar olmasını sağlamayı bilirler.

 

7. Küçük ayrıntılara dikkat ederler, büyük resmi görürler ve yaşamın en küçük keyiflerini bile yaşayabilirler.

 

8. Bellekleri iyidir; bu belleği çevrelerinde olup biten şeylere yakından dikkat ederek ve kimin önünde durduklarını bilerek geliştirmişlerdir.

 

9. İş hayatlarında genellikle kötü olanlardan çok, iyi olan kararlar alırlar. Alacakları riskler hesaplanıp iyice düşünülmüş risklerdir. Çünkü daha fazla ayrıntının farkındadırlar ve kullanabilecekleri daha çok seçenek vardır. Çevrelerindeki kişilerin baskılarından etkilenmezler.

 

10. İçten ve sağlam arkadaşlıkları vardır ve insanlar arası ilişkileri yakındır. Çünkü karşılarındaki kişilerin tepkilerinden haberdardırlar. Kendi duygularını ve hislerini iyi ifade edebilirler. Bu da genellikle ilişkileri sağlamlaştırır. Keskin farkındalıkları sayesinde, olasılıkla yaşamlarında kendilerine büyük bir acı verebilecek ve yaşamlarının zorlaşmasına neden olabilecek arkadaşlar ve eşler seçmezler.

 

Yarın: 14 kişilik profilini anlamak

 

Hazırlayan: Fatma Belgin

 

Acaba hakkınızda ne düşünüyorlar?

 

Konuşmasına bak, kim olduğunu anla!

 

Kişiliğin sesi yalan söylemez!

 

Gerçekler beden dilinde gizli!

 

Yutkunma kıskançlığın işaretidir!

 

 

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 207

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 568

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 518

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 547

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 917

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön