Aramıyor, flört etmiyorsa ondan size yar olmaz! (2. bölüm)

Bir erkek eğer sizi aramıyorsa ya da flört etmiyorsa boşuna kendinizi kandırmayın.

Aramıyor, flört etmiyorsa ondan size yar olmaz! (2. bölüm)

Erkekler aslında hiç de karmaşık ve anlaşılması zor yaratıklar değiller. Sadece sizin öyle olduklarını düşünmenizi istiyorlar. Karmaşık mesajlar verdikleri de yok!

 

Sex and the City’nin yazarı Liz Tuccilo ile danışmanı Greg Behrendt’in yazdığı ‘Ondan Sana Yar Olmaz’ isimli kitap, kadınlara “Boşa zaman harcamayın” diyor ve hangi durumlarda kadınların hangi mazeretleri uydurduğunu sıralıyor.

 

Eğer erkek kadını aramıyorsa... (Oysa telefon etmeyi bilirler!)


İşte kadının uydurduğu mazeretler:

 

1. Ama çok sık seyahat ediyor.

(‘Canım’, ‘Bebeğim’ sözleri sizi aldatmasın. Bu tatlı sözlerin bir anlamı yoktur. Bunları söylemek kolaydır, o kadar. Eylemler sözlerden daha çok şey ifade eder. Ya da ‘Bulunduğum yerde cep telefonum çekmiyor’ yalanı devreye girer.)

 

2. Ama kafası çok meşgul.

(İster birini acilen hastaneye kaldırmak zorunda kalsın, ister işinden kovulsun, ister arabası çalınsın. Birlikte olduğunuz erkek sizi aramayı unutmamalıdır. Sizi unutmaktansa, hayatındaki her şeyi unutmayı tercih edecek bir erkekle birlikte olmak istemez misiniz?)

 

3. Söylüyor ama yapmıyor.

(Günlük hayatta, iş yerinde belki tutamayacağımız sözler veriyoruz. Buna alıştık belki. Ama sizi arayacağını söylemesine karşın aramıyorsa, neden büyük bir mesele olsun ki? Sakın böyle düşünmeyin. Siz sözlerini tutan bir erkekle birlikte olmalısınız.)

 

4. Belki de birbirimizden farklıyız.

(Bir telefon konuşması sadece telefon konuşması mıdır yoksa karşınızdaki kişinin sizi ne kadar önemsediğinin göstergesi midir? Karşınızdaki kişi özenli biriyse bunun farkında olacaksınız. Unutmayın: E-mailler aynı görevi görmez.)

 

5. Ama o çok önemli biri.

(‘Meşgulüm’ sözü ancak beş para etmez erkeklerin başvurduğu bir yalandır. İyi bir bahane gibi görünebilir ama sonunda bunu söyleyen kişinin sizi önemsemediği ortaya çıkar. Unutmayın: Erkekler hiçbir zaman istedikleri şeyi elde etmek için çaba harcamayacak kadar meşgul değiller.)

 

Eğer erkek kadınla flört etmiyorsa... (Takılmak, flört değildir!)

 

İşte kadının uydurduğu mazeretler:

 

1. Bir ilişkiden yeni çıktı.

(‘Arkadaş’ sözcüğüne dikkat edin. Bu sözcük, erkekler ya da onları seven kadınlar tarafından hiç de arkadaşça olmayan davranışlar için mazeret olarak kullanılabilir. Ağlayarak uyumanıza neden olmayan kişilerle arkadaş olmayı tercih etmelisiniz.)

 

2. Sevgili olmak istemiyor ama biz gerçekten flört ediyoruz.

(Tıpkı kadınlar gibi erkekler de bir ilişki ciddileşmeye başladığında duygusal olarak korunmak ister. Erkek kadına “Sevgilin olmak istemiyorum” diyorsa, bu gerçektir. İsterse her gece yanınızda olsun. Unutmayın: Size yar olacak bir erkek tamamen onun olmanızı ister.)

 

3. Hiçbir şey olmamasından iyidir.

(Sizi isteyen, arayan, size kendinizi seksi ve cazibeli hissettiren birini bulmalısınız. Bu kişi sizi gitgide daha sık görmek ister çünkü her gördüğünde sizden daha fazla hoşlanan, hatta sizi daha çok seven biri olmalı. Belki iki haftada ya da ayda bir görüşmek, biraz sevgi ve ilgi görmek haftayı ya da ayı daha kolay geçirmenize neden oluyor ama bütün hayatınızı böyle geçirebilir misiniz?)

 

4. Ama sık sık şehir dışına çıkıyor.

(Flört ettiğiniz kişiyle aranızda neler olup bittiğini bilme hakkınız vardır. Bunu hak ettiğiniz konusunda kendinizden ne kadar eminseniz, kafanıza takılan soruları o kadar rahat sorabilirsiniz. Ayrılıklar sonrası bir araya geldiğinizde zamanı konuşarak geçirmekten başka yapacak şeyler olabilir ama sorularınıza da bir yanıt almanız gerek.)

 

Yarın: Sizinle sevişmiyorsa... Başkasıyla sevişiyorsa... Ondan size yar olmaz!

 

Hazırlayan: Fatma Belgin

 

Çıkma teklif etmiyorsa, ondan size yar olmaz! (1. bölüm)

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 1437

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 7262

 • Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...
  Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...

  Süresi : İzlenme : 182

 • Ne zaman su içilmez?
  Ne zaman su içilmez?

  Süresi : İzlenme : 6075

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 2845

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön