Eyvah! Eski sevgilim de orada olacakmış...

Eski sevgiliyi görmek hiçbir zaman kolay olmaz ama mutlaka tuhaf ya da dramatik olması da gerekmiyor.

Eyvah! Eski sevgilim de orada olacakmış...

Eski sevgiliyi görmek hiçbir zaman kolay olmaz ama mutlaka tuhaf ya da dramatik olması da gerekmiyor. Düğün ve festival sezonu yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte, uzun zamandır görmediğiniz pek çok insanla karşılaşma ihtimaliniz artıyor ve buna eski sevgililer de dâhil. Eski anılara ve fotoğraflara döneceğinize ve eğer bir yeni bir sevgiliniz yoksa bir adım geri atın ve sonra da aşağıdaki sağlıklı, pozitif adımları izleyin:

 

Ayrıntılara önem verin


Eğer neyle karşı karşıya olduğunuzu bilirseniz, kendinizi daha rahat ve hazır hissedeceksiniz. Öyleyse organizasyonla ilgili daha çok fikri olan birine danışabilirsiniz. Kaç kişi katılacak? Program nedir? Siz nerede olacaksınız? Eğer eski sevgilinizle birlikte gri alanda yalnız kalmaktan çekiniyorsanız, öğreneceğiniz bu siyah beyaz ayrıntılar sizi rahatlatabilir.


Güvendiğiniz bir arkadaşınızla konuşun


Yapmak isteyeceğiniz son şey konuya dikkat çekmek olmalı çünkü bu işleri daha da sarpa saracaktır. Bu yüzden farklı insanlara danışmaktansa, gerçekten güvendiğiniz bir arkadaşınızla konuşmayı tercih edin. Bu insanın ilişkinizi ve sizi tanıyan biri olması da elbette önemli. Nasıl hissettiğinizden bahsedin ve eğer isterseniz size eşlik etmesini rica edin, böylece tuhaf ve negatif pozisyonlardan sizi uzaklaştırmaya yardım edebilir.


Sınırlarınızı bilin


Her ilişki birbirinden farklıdır elbette ama bir adım geri çekilip kendiniz için bazı sınırlamaları ayarlayın. Düğündeki açık barı görmezlikten gelmek ya da onunla konuşurken belli başlıklardan sapmamak gibi sert ve hızlı kurallar belirleyin kendinize. Böylece görüşmenin ve karşınızdaki insanın bırakacağı etki daha az etkili ve zarar verici olacaktır.

 

Eğer yeni biriyle birlikteyseniz:


Ona yeni sevgilinizden bahsedin


Elbette eski ve yeni ilişkilerinize verdiğiniz öneme bağlı olarak ona yeni sevgilinizden bahsetmeyi tercih edebilirsiniz. Bunun mutlaka dramatik bir an olması gerekmiyor. Konuyu açarsınız ama hazırlıksız olduğunu fark ederseniz uzatmanız gerekmez.


Eğilimlerinizi bilin


Kendinize dürüst olun, ve eğer eski sevgililerinizden birini gördüğünüzde nostaljik bir havaya bürünüyorsanız belirgin tetikleyicileri önleyin. Birebir karşılaşmadan kaçının ve sakın o geceye zamanında onun en sevdiği elbiseyi giyerek katılmayın! Geçmişe yoğunlaşmanız işinizi sadece zorlaştırır.


Odak noktanızı değiştirin


Bu karşılaşmadan sağ salim çıkmanın en kolay yolu, o an ve yerdeki daha pozitif şeylerle ilgilenmek olacaktır. Yanınızdaki insanlara (yeni sevgiliniz ya da yakın arkadaşınız) daha yakın durun ve eski sevgiliniz karşınızda bir yerlerde değilmiş gibi davranmaya, zaman geçirmeye çalışın.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 1436

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 7262

 • Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...
  Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...

  Süresi : İzlenme : 182

 • Ne zaman su içilmez?
  Ne zaman su içilmez?

  Süresi : İzlenme : 6075

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 2844

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön