İlişkinizi harap etmenin 10 yolu

Hiç ilişkinizin hayal kırıklığı, gerginlik, mesafe ya da başka tatsız duygularla yıprandığını hissettiğiniz oluyor mu?

 İlişkinizi harap etmenin 10 yolu

Hiç ilişkinizin hayal kırıklığı, gerginlik, mesafe ya da başka tatsız duygularla yıprandığını hissettiğiniz oluyor mu? Gerçek şu ki her ilişkide mücadele süreklidir. Eğer hayal kırıklığı yaşıyorsanız, kulübe hoş geldiniz! İşte herkesin başına gelen 10 ortak kötü alışkanlığın listesi:

 

Eleştirici olmak

‘Yapıcı’ kritikler dahi olsa sevgilinizin savunmaya geçmesine sebebiyet verebilirler çünkü bu bir ilişkideki güven hissini azaltır. Sinirliyken sert ve yargılayıcı olmak büyük kavgaları tetikleyebilir.


Tamamen size benzemesi için ısrar etmek

Uzmanlar tamamen uyumun sıkıcı bir ilişkiden başka bir şeye sebep olmadığını söylüyor. Eğer partnerinizin sizinle aynı duygu, düşünce ve davranışlara sahip olmasını ister ve sağlamaya çalışırsanız, ilişkiniz yok olmaya mahkûmdur.

 

Mahremiyet yoksunluğu

Eğer sevgilinizin fiziksel ya da duygusal olarak hiç uzaklaşmasına izin vermezseniz, bu geniş zamanda aranızdaki uçurumun büyümesine sebep olacaktır.

 

Suçlama oyunu

Sinirli olduğunuz zamanlar kullanacağınız ‘sen’ vurgusuna dikkat etmelisiniz, bu karşı tarafı düşünmeden savunmaya geçirir. Amacınız iletişim kurmaksa, ‘şöyle hissediyorum’ gibi kendi üzerinizden kurduğunuz cümleler daha iyi sonuçlar verecektir.

 

Pazarlık

Şartlı verme ve dikkatli almalar ilişkileri çürütür. Yaptığınızı, sadece karşılığında bir şey almak üzerine yapıyorsanız, bu büyük hata, hiç yapmayın daha iyi.


Romantizm hakkında rahat olun

Hiçbir ilişki sonsuza dek spontane keyiflerle beslenmez. Oysa çoğu insan, ilişki eski romantizmini kaybedince ümidi keser ve çaba harcamaktan vazgeçer. Ve aynı insanlar daha derin bir sevgiyi keşfetme şansını da böylece kaybeder.

 

Negatif yoğunlaşma

Eğer sürekli karşınızdakinin hataları hakkında konuşuyor ve onun hatalarını düşünüyorsanız, bu sizi hiç de iyi etkilemeyecektir. Çiftler terapisinde en büyük paradokslardan biri, çiftlerin sürekli birbirleri hakkındaki şikayetleri üzerine kurulu olmasıdır. Aslında ilişki için çok zararlı olan bir şey.

 

Dinlemeyi reddetmek

Her zaman haklı odluğunuzu düşünmek ve monologlar kurmak bir ilişkinin sonunu hazırlamak için en kolay yöntemlerden birisi…


İhtiyaçlarınızı gizlemek

Eğer neye ihtiyacınız olduğunu partnerinize söylemezseniz, kısa bir süre sonra yoksun ve hayal kırıklığına uğramış hissetmeniz kaçınılmaz.

 

Masal beklentisi

Masalların hepsi kurgu, bu yüzden dünyaya dönmenin zamanı geldi. Fantezi kurmak, birlikte olduğunuz insanın doğal davranmasını ve onu bu yüzden sevebilmenizi engellemekten başka işe yaramaz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Diyet yapmadan formda kalmanın ipuçları
  Diyet yapmadan formda kalmanın ipuçları

  Süresi : 25:37 İzlenme : 2643

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 6621

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 4157

 • Hindistan cevizi yağıyla diş macunu nasıl yapılır?
  Hindistan cevizi yağıyla diş macunu nasıl...

  Süresi : 00:59 İzlenme : 6001

 • Vintage giyim önerileri
  Vintage giyim önerileri

  Süresi : 02:55 İzlenme : 758

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön