Eğlenceli ve hesaplı bir randevu için 5 öneri!

Eğer ebeveynseniz randevularınızı ucuza getirmek artık kötü bir şey değildir.

Eğlenceli ve hesaplı bir randevu için 5 öneri!

Eğer ebeveynseniz randevularınızı ucuza getirmek artık kötü bir şey değildir. Her şeyden önce aile bütçesinden harcıyorsunuz. Yemek, içki, sinema veya tiyatro ve çoğunlukla bakıcı ücreti.

 

Bu yazıda zevk alabileceğiniz ve ucuz olan 5 randevu fikrini toparladık. Biriktirdiğiniz her kuruşun çocuğunuzun geleceğine yatıracağınızı biliyoruz. Ayrıca eşinizle dışarı çıkıp birazcık para harcamak inanın evlilik terapilerine gitmekten veya boşanma masraflarından daha ucuza gelecektir.

 

Öğle yemeği ucuz bir randevudur

 Herkes güzel bir akşam yemeği ve devamında dansın ideal romantik bir randevu olduğunu düşünür. Ama birçok çalışan ebeveyn akşam saat 9’da hatta cumartesi akşamları bile bitmiş durumdadır. Öğlen yemekleri daha ucuzdur. Ayrıca daha az içeceğiniz için içeceklere de daha az ödemiş olursunuz. Dolayısıyla, akşam yerine öğlen yemeğe çıkmak hem uyanık ve dinç olmanızı hem de paranızı korumanızı sağlar. Böylece hem daha zevkli hem de daha ucuz bir randevu geçirmiş olursunuz.

 

Kahvaltı ucuz bir öğündür

Evet kahvaltı kulağa pek romantik gelmeyebilir, ama güzel bir cafe veya doğası elektriğiyle sizi etkileyen hoş mekanlar bulabilirsiniz. Haftaiçi iş saatlerinizi düzenleyebiliyorsanız, extra bir bakıcı aramadan iş gününe bir randevu ile başlayabilirsiniz.Veya Cumartesi çocuklar uyurken başbaşa bol sohbetli güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz.

 

Akşam yemeğinden sonra çıkın

İkna olmadınız. Gece dışarı çıkıp dağıtmayı seviyorsunuz. Öyle olsun, ama yine de paranızı kurtarabiliriz. Akşam yemeğinizi evde çocuklarınızla yiyin. Sonrasında dışarı çıkın. Hem yemek parasından kurtulmuş, hem de ailenizle birlikte vakit geçirmiş olursunuz. Bakıcı evde çocuklarla uğraşırken siz kulüplerde içkinizi yudumlayabilirsiniz.

 

Kitapçılara gözatın

Gece dışarı çıkmak çoğunlukla içki, yemek ve dans olarak algılanır. Fakat alternatifler bulabilirsiniz. Bizim favori önerilerimizden biri de bir kitapçıda raflar arasında gezinip gözünüze kestirdiğiniz kitapları eşinizle yanyana yandaki kafede okumaktır. Kitap almadan da yeni yayınları inceleyebilirsiniz. Bu durumda da sadece kahve parasına zevkli bir akşam geçirmiş olursunuz.

 

Halka açık kültür faaliyetleri

İyi düzenlenmiş bir çok halka açık ücretsiz konser, gösteri, sergi bulup bunları gezebilirsiniz. Üniversiteler, müzeler bazı yerel sanat galerileri ve yerel yönetimlerin düzenledikleri gibi farklı kaynaklardan bu tür faaliyetlere ücretsiz veya çok ucuz ücretlerle faydalanabilirsiniz.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 257

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 620

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 572

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 565

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 943

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön