Çocuk sonrası ebeveynler​in yaşadığı problemler ve çözüm önerileri!

Bir çiftin yaşam şekli çocuk sahibi olduktan sonra telaşlı bir hale dönüşebilir ve en sağlam ilişkiler bile bu sorumluluktan etkilenebilir.

Çocuk sonrası ebeveynler​in yaşadığı problemler ve çözüm önerileri!

Yeni doğmuş bir çocuğun veya bir okul çocuğunun ihtiyaçlarının karşılanması çiftleri bazen tüketir ve daha çok stres altına sokarak ilişkiyi yıpratır. Aşağıdaki ebeveynlerin yaşadığı sıkıntıların bir listesini bulabilirsiniz.

 

Zaman

Ebeveynler çocuklarına bakmaya çalışırken, birlikte daha az vakit geçirmeye başlarlar. Sadece özel programlar için değil, sıradan konuşulması ve tartışılması gereken günlük konulara bile vakit ayıramayabilirler.

 

Enerji

Yalnızca yenidoğan bir bebeğin çişi için uykudan kalkmak bile yeni ebeveynleri yorgun bırakabilir. Zaten hareketlilik hiç bitmez. Emeklemesine yardım etmek, pusetini oradan oraya taşımak sürekli onu izlemek de ebeveynin enerjisini tüketir. Tabi yorgun çiftin de romantik anlar veya güzel bir cinsel birlikteliğe ayıracak enerjisi kalmaz.

 

Para

Harcadığınız her kuruşa değse de bazen bir ailenin finansal yükü çiftlerin ilişkisini zedeleyebilir. Bu gerginlikle çalışma hayatı enerjinizi daha fazla emecektir. Bu fazla sorumluluk ve baskı nedeniyle çiftler bağlı kalabilmek için daha fazla çaba harcamak zorunda kalırlar. Destekleyici bir ilişki ve güçlü bir aile ortamı ebeveynlerin işini kolaylaştıracaktır.

 

İlişkiyi güçlü kılabilecek bazı önemli fikirler şunlardır:

Randevulaşmak

Birlikte dışarı çıkıp sevgili olarak özel bir şeyler yapmak, anne-baba olmak dışında birbirinizle keyifli saatler geçirmek ilişkinizi güçlendirmek için harika bir yoldur.

 

Diyalog

İletişime açık olmak ailevi sorumluluklar ve baskı nedeniyle zor olabilir. Yine de, hergün herhangi bir konu üzerine konuşmayı sürdürmek gerginliği azaltacaktır.

 

Hobilerinizi sürdürün

Eğer dikkat etmezseniz bir süre sonra sadece iş ve çocuk hakkında konuşmak hatasına düşebilirsiniz. Beraber bir aktiviteye katılmak, okumaya devam etmek veya film seyredip sinemaya gitmek gibi etkinliklerle konuşacak yeni konular bulabilirsiniz.

 

Hedef seçin

Sizi deliye çeviren konuları eşinize söyleyin ve yardım isteyin. Ama bazı konular üzerinde tartışmak veya çözmeye çalışmak faydasız olabilir. Bu noktaları kabullenip enerjinizi çözümü olabilecek ve çözümü ilişkinize fayda sağlayacak sorunlara yöneltin.

 

Romantizmi besleyin

Küçük romantik pasajlar, yastığın üzerine bırakılan küçük notlar, marketten alınan favori yiyecekler gibi küçük şeyler çiftler arasında olumlu duyguları besler. Bu tip şeylere enerjiniz veya zamanınız olmasa bile eşinizin ilişkinize önem verdiğinizi sadece çocukları önemsemediğinizi bilmesi önemlidir.

 

Takım olun

Ebeveynler, düzenli olarak çocukları ve birbirleriyle görüşlerini paylaşırlarsa stresi azaltabilirler ve aynı tarafta olduklarını algılayabilirler. Bir takım olarak çalışmak bağları güçlendirir. Aksi şekilde farklı disiplinleri uygulamak ve kurallarda çakışmak, çocukların aklını karıştırabilir ve ilişkiyi bozabilir.

 

Seksi unutmayın

Düzenli bir fiziksel yakınlık ve samimiyetin önemini hafife almayın; bağlı ve önemli hissetmek ve tatmin olmuş olmak ilişkiyi çok ileri götürecektir. Libidonuzu azaltmanın yollarını bularak stresinizi de azaltabilirsiniz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Deprem çantasında neler olmalı?
  Deprem çantasında neler olmalı?

  Süresi : 01:14 İzlenme : 650

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1832

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 2082

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 1951

 • Kaktüs tasarımı nasıl yapılır?
  Kaktüs tasarımı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:26 İzlenme : 6197

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön