Evliliğinizin mutlu devam etmesini istiyorsanız bu 10 kurala uymalısınız!

İlişki kurmak ne kadar zorsa ilişkiyi devam ettirmekte o kadar zordur. Özellikle siz artık evli ve ömür boyu beraber yaşamaya söz vermiş insanlarsanız.

Evliliğinizin mutlu devam etmesini istiyorsanız bu 10 kurala uymalısınız!

Evlenmeden önce anlaşamadığınız zaman ayrılırdınız olur biterdi, ama artık evlisiniz ve işler gerçekten değişti. Hem devlet hemde aile tarafından birlikteliğiniz resmi olarak  onaylandı ve sizin sorumluluklarınız var. Hatta belki çocuklarınız bile oldu. Evlilik içinde karşılıklı sevgi ve saygı olmazsa tabi ki o evliliğin devam etmesine bir sebep kalmamıştır ama siz birbirinizi seviyor ve saygı duyuyorsanız 10 küçük ipucu sayesinde evliliğinizi koruyabilir, huzurlu ve mutlu bir yuvada yaşayabilirsiniz.

1- İletişim içinde olun.

Eşiniz zihninizi okuyamaz, neye bozulduğunuzu, ne istediğinizi, neye ihtiyacınız olduğunu siz anlatmadan farkına varamaz. Sorunlarınızı, isteklerinizi, duygularınızı onunla konuşarak halletmelisiniz.

2- Memnuniyetsiz olmayın
Her seferinde teşekkür etmeyi bilin. Eve erken geldiğinde 'Erken geldin, çok mutlu oldum' diyebilirsiniz mesela. Sizin için bir bardak su getirdiğinde ya da sizin için elma soyduğunda teşekkür etmeyi unutmayın.

3- İşbirliği yapın
Kalıcı bağlar ve güç birliği oluşturmak için birbirinize elinizden geldiği kadar yardımcı olun. Eşiniz duvara bir şey monte ederken sizde yanında ona çivileri uzatabilirsiniz, siz bulaşıkları yıkarken oda kirli bulaşıkları sizin için toplayıp mutfağa getirebilir.

4- Övün
Onunla evlendiğiniz için çok şanslı olduğunuzu söyleyebilirsiniz mesela. Kalbinin ne kadar iyi olduğunu, gözlerinin çok anlamlı baktığını söyleyin. İlk zamanlar o size bu şekilde övgülerde bulunmasa bile bir müddet sonra sizin sayenizde oda rahatlayacak ve duygularını dile getirecektir. Sevdiği kişiden böyle şeyler duymak sizinde çok hoşunuza gidecektir.

5- Katkıda bulunun
Birbirinizin yaşamına katkıda bulunun. İster maddi ister manevi. Eşiniz size ihtiyacınız olan bir şeyi alırken sizde ona okuduğunuz kitaptan önemli bir bölümü paylaşabilirsiniz.

6- Cesaretli olun
Hataları affedin! İlk özür dileyen siz olabilirsiniz. Özür dilemek kötü bir tutum değildir aksine hatanızı kabul ettiğinizi bildirir ve karşınızdaki insanın güvenini kazanırsınız.

7- Meraklı olun
Eşinizin günlük yaşamı, iş hayatı, problemleri, ihtiyaçları hakkında meraklı olun ve onunla ilgilenin.

8- Somurtmayın
Ev hayatı dışında yaşadığınız problemleri evinize ve ilişkinize taşımayın. Eşinizle paylaşsanız bile konu kapandıktan sonra uzatmayın. Güler yüzlü ve eğlenceli olun.

9- Paylaşın
Zamanınızı, sevdiklerinizi, her şeyinizi eşinizle paylaşın. Kıskanç olmayın. Yoksa bir ömürü bu şekilde geçiremezsiniz.

 

10- Ailesiyle anlaşın
Annesini ya da kız kardeşini sevmiyor olabilirsiniz ama bunu kimsenin bilmesine gerek yok. Sevmeseniz bile eşinizin ailesi olduğu için onlara saygı duymak zorundasınız. Eşinizi arada bırakmamaya dikkat edin.

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0

 • Neden limonlu su içmeliyiz?
  Neden limonlu su içmeliyiz?

  Süresi : İzlenme : 8173

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 2458

 • Bebe bisküvisinden kolay pasta
  Bebe bisküvisinden kolay pasta

  Süresi : 03:55 İzlenme : 2633

 • Kolay muska böreği tarifi
  Kolay muska böreği tarifi

  Süresi : 05:38 İzlenme : 2068

 • Regl düzensizliklerine yoga pozları
  Regl düzensizliklerine yoga pozları

  Süresi : 07:45 İzlenme : 976

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön