Partnerinizin telefonunu karıştırmayın!

Yoksa siz de sevgilinizin boş anını yakalayıp hemen telefona sarılanlardan mısınız?

Partnerinizin telefonunu karıştırmayın!

Sevgiliniz kanepeden kalkarken, duşa gireceğini söylüyor ve telefonunu arkasında bırakıyor… Beş dakika sonra banyo kapısının kapandığını ve suyun açıldığını duyuyorsunuz. Ve gözünüz sehpanın üstündeki telefona kayıyor… İçinizde ona bakmaya dair ani ve derin bir dürtü gelişiyor. Üstelik şifresini de biliyorsunuz, banyoda bir süre oyalanacağı da. SMSlerine, whatsapp’ına ve maillerine hızlıca göz gezdirecek kadar vaktiniz var. Kendi kendinizi haklı çıkaracak sebepleriniz zaten hazır. Ama yapmayın!İşte bunun çok kötü bir fikir olduğuna dair sebepler:Size olan güvenini sarsarsınız

 Partneriniz telefonunu ortada bırakarak size güvendiğini gösteriyor. Size saygı ve inanç besliyor, yani en azından aynı şekilde karşılık vermelisiniz. Gizli gizli telefonunu karıştırarak bu saygı ve güveni hak etmediğinizi gösterirsiniz.

 

İlişkiyi geriye götürürsünüz

 Partnerinizin güvenini ihlal ederek ilişkiyi geriye götürürsünüz. Şüpheli bir şey bulmanız bile önemli değil. Eğer birlikte olduğunuz insana güvenmiyorsanız, doğru yolda değilsiniz demektir. Size sadık olmadığını düşünmeniz aslında sizin bu ilişkide nerede olduğunuzu gösterir. Bir şeyler saklayarak, sadece yanlış yöne sapar hatta kaybolursunuz.

 

 

Birçok farklı negatif senaryo oluşabilir

 Eğer o telefona bakmaya karar verirseniz, oluşabilecek pek çok farklı istenmeyen sonuçlara kendinizi hazırlamanız gerekir.  Örneğin, partneriniz sizi yakalayabilir ve bu sadece tuhaf bir duruma düşmenize sebep olmaz, ilişkinin sonunu getirebilecek yıkıcılığa da sahiptir. Kimse kendisine güvenmeyen ve arkasından sinsice iş çeviren birisi ile birlikte olmak istemez. Görmemeniz gereken bir şey görebilirsiniz. Paylaşma zorunluluğu olmayan kişisel şeyleri ile karşılaşabilirsiniz. Tuhaf fotoğrafları ya da yakın bir arkadaşı/ailesi ile aralarında geçen özel bir diyalog gibi… Üstelik gördükleriniz hoşunuza gitmeyebilir. Ve daha pek çok kötü senaryo…


Onun aynı şeyi yapmasını istemezsiniz

 Bazı insanlar, özellikle de saklayacak bir şeyleri olmayanlar, bu durumu önemsemese de kimse gizlice özel alanı istila edilsin istemez. Başkalarına size davranılmasını istediğiniz gibi davranmalısınız. Bu genellikle diğer insanlarla etkileşim için en etkili ifadedir. Dürüst olmayı denemeli ve eğer kafanıza takılan bir şey varsa ya da bir konuda rahatsızsanız bunu direk olarak ona sorabilmelisiniz. Sağlıklı iletişim her türlü ilişkide çok önemlidir, unutmayın.


Eğer hala bunu yapmak için karşı konulmaz bir istek duyuyorsanız, o zaman ilişkinizi ciddi şekilde sorgulamaya başlamanız gerekiyor olabilir. Muhtemelen sizinle birlikte olmak istemeyen biri ile birliktesiniz ya da tam tersi. Her iki durumda da, ortada daha derin bir mevzu var demektir.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 196

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 549

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 505

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 546

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 912

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön