Erkekler nasıl kadınlardan hoşlanır

Erkeklerin kadınlarda çekici buldukları bilimsel olarak kanıtlanmış 6 özellik...

Erkek cinsi kadın cinsini neden çekici bulur?

Aşağıdaki video, bilimin belirli dişi özellikleri ile erkek çekimi arasında bulduğu ilginç bağlantıları içeriyor. İnsan bir an hiç umut olmadığını düşünüyor; belki de gerçekten belirli şeylerden hoşlanmaya programlandık. Ancak durumun böyle olmadığını bilmek gerçekten rahatlatıcı.


Bu video, muhtemelen birçok insan tarafından izlenecek; fakat bir yandan da farklı bakış açılarını göz önünde bulundurmak gerekiyor. Video, makyaj ve kozmetik ile ilgili ilginç şeyler söylüyor. Kozmetik, kültürlerin artık takıntılı oldukları, hiçbir şekilde gereklilik olmaksızın yalnızca kar amaçlı yaratılmış olan ve buna rağmen en geniş kapsamlı sektörlerde biri. Peki, neden? Gerçekten de bu yolla çekici olmak isteyen varlıklar olarak mı programlandık? Yoksa dayatılan fikirlerle kandırıldık mı?  


Programlanmış Bir Sektör

Garip olan şu ki bu araştırmalar, erkeklerin aslında az ya da hiç makyaj yapmayan kadınları tercih ettiklerini ortaya koydu. Bu durum gerçekten ilginç; çünkü karşı cins doğru olduğunu düşünmese de çekiciliğin ne olduğunu ve çekici olmak için ne yapmamız gerektiğini söyleyen bir sektör var. Ancak kadınlar tonlarca para harcıyor, yüzlerine zehirli kimyasallar uyguluyor ve sağlıklarına zarar veriyorlar – ve süreçte erkeklerin gözlerine daha az çekici görünüyorlar. Pazarlamanın zihinlerimizi manipüle eden gücüne hayret etmemek elde değil.


Videoyu izlemeden önce fark edilmesi gereken son şey ise şu: ‘bilim’ ifadesinin kullanılması, farklı çalışmalardan farklı sonuçların elde edilemeyeceği anlamına gelmez. İyi görünmek adına bir anda bu özelliklere odaklanmak gerekiyor demek de değildir. Nihayetinde insanların en çekici bulacakları şey, iyi, dürüst ve sevgi dolu olabilme yeteneğinizdir. Görünüşümüze odaklandığımız kadar buna da odaklanabilsek, dünya çok daha farklı bir yer olurdu.


Bu tür videolar, hızlı bir şekilde yayılıp belirli bir şekilde görünen (ya da görünmeyen) insanları lekeleyerek kişinin kendine verdiği değeri düşürmesine sebep olabilir. Peki doğuştan bu özelliklere sahip olmayan insanlar? Bilim yeterince iyi olmadıklarını söylediği için kötü mü hissetmeliler? Kesinlikle hayır. Anlamlı ilişkilerde, kim olduğunu kabullenmek ve iyi bir insan olmak, görünüşü daima gölgede bırakır.  


Bahsedilen özelliklerin gerçeklikle örtüşüp örtüşmediğini kontrol etmek de önemlidir. Objektif oldukları düşünülse de sübjektif oldukları iddia edilen bu özelliklerin herhangi birinin ya da tümünün önemsiz olduğunu fark edebilirsiniz.  


Liste:

1. Doğurgan vücuda uygun düşen belirli bel-kalça oranları.

2. Yüksek perdeli ses tonu.

3. Uzun, sağlıklı saçlar

4. Gülümsemek

5. Az makyaj yapmak

6. Kırmızı renk de çekiciliği artırıyor


Kaynak: http://www.collective-evolution.com/2015/07/04/6-scientifically-proven-features-men-find-attractive-in-women-but/

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 130

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 494

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 462

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 522

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 870

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön