İşte orgazmı kolaylaştıran yiyecekler!

Sevgilinizin kalbine giden yol midesinden geçer lafı malumunuz, işte bu yiyeceklerle onun hem kalbini hem de cinselliğini fethedebilirsiniz.

İşte orgazmı kolaylaştıran yiyecekler!

Bitter Çikolata: Çikolata hep seksi bir yiyecek olarak bilinir. İşte bu tezi kuvvetlendiren tıbbi bir neden daha. Çikolatadaki kakao ve feniletilamin seks sırasında ortaya çıkan endorfin hormonlarını tetikliyor ve böylece cinsel arzu artıyor.

Avokado Aztekçe “Testis”:
Aztek dilinde ağaçtaki duruşlarından esinlenilerek testis ismi verilen avokado, ismi gibi cinsel gücü konusunda da etkili. Avokado testosteron için en önemli şeylerden birisi olan B6 vitaminini bolca içeriyor.

Bal  / Ceviz:
Bal içine koy cevizi al sana en basit kuvvet macunu tarifi. Ne işe yarıyor peki bal ve ceviz? Bal östrojen ve testosteron seviyesini arttırıyor. İçindeki bor ise libidonun yükselmesini sağlıyor. Şeker ise vücudumuzda bize mutluluk hissi veren serotoninin üretimine yardımcı oluyor. Ayrıca cevizdeki B6 hormon dengesini sağladığı gibi yüksek enerji vermeye de yardımcı oluyor.

Bol Tahıllı portakal sulu kahvaltı:
Tahıllı kahvaltı sadece diyet reçeteleri için değildir. Tam tahıllı yiyecekler kandaki testosteron hormonunun artmasını sağlıyor. Yapılan bir araştırma ise de yüksek C vitamini içeren yiyecek ya da içecekler ile beslenenlerin düzenli bir ruh hali ve buna bağlı daha çok ve sağlıklı seks yaptıklarını ortaya koyuyor.

Nar / Kuşkonmaz:
Amerika’da yapılan bir araştırmada nar suyunda yüksek miktarda polifenol içerdiği tespit edilmiş. Bu antioksidan damarlardaki kan akışını rahatlatıyor. Peki kuşkonmaz ne işe yarıyor? Kuşkonmazda bol miktarda folik asit var, folik asit histamini arttırıyor bu da orgazmı kolaylaştırıyor.

Acı biber:
Acı biber tüketim için işlendiğinde kapsaisin maddesi ortaya çıkıyor. Women’s Health dergisine göre bu madde seks sırasındaki terleme, yüksek kalp ritmi gibi vücutta fiziksel değişmelere sebep oluyor.

Kahve çekirdeği:
Yine Amerika’da bir üniversitede yapılan araştırmada, kahvenin libido yükselttiği ve günde en az 1 kahve içenlerin kahve içmeyenlere göre daha fazla cinsel ilişkiye girdiği saptanmış.

Muz:
Muz da kanda serotonin üretilmesini sağlıyor. Ayrıca içindeki yüksek potasyum ise kas gücünü arttırması açsından orgazm için önemli.

Zencefilli limonata:
Tam yaz ayları için harika bir cinsel uyarıcı size. Ayrıca içindeki şeker ise vücudumuzda bize mutluluk hissi veren serotoninin üretimine yardımcı oluyor. Zencefil ise en iyi kan incelticilerden. Bu özelliği ile kan dolaşımını rahatlatıyor. C vitamini ise portakal suyunda belirttiğimiz gibi düzenli bir ruh hali ve buna bağlı daha çok ve sağlıklı bir seksi beraberinde getiriyor.

Hazırlayan:Cesur Doruk

Facebook Yorumları
Yorumlar
9
Onay Bekleyenler
0

 • Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı yapıyoruz
  Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı...

  Süresi : 17:20 İzlenme : 368

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 1635

 • Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?
  Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?

  Süresi : 25:51 İzlenme : 1895

 • Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!
  Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!

  Süresi : 14:14 İzlenme : 859

 • Çocuklar ne izlemeli?
  Çocuklar ne izlemeli?

  Süresi : 41:12 İzlenme : 1077

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön