Hamile kalabileceğinizi gösteren işaretler

İşte zamanı geldi! Artık bebek sahibi olmaya hazırsınız.

Hamile kalmaya hazır olduğunuzu​n 6 işareti

İşte zamanı geldi! Artık bebek sahibi olmaya hazırsınız. Ancak bedeninizin bu duruma hazır olup olmadığını nasıl anlayacaksınız? İşte ipuçları...

 

Aynada sürekli kendinize bakıyorsanız: Harika görünüyorsunuz. Yumurtlama döneminde kendinizi daha çekici hissedersiniz ve partneriniz de sizi daha çekici bulur. Yumurtlamanın bazı belirtileri arasında dolgun dudaklar, irileşmiş göz bebekleri ve yumuşak bir cilt vardır...

 

Sebze yiyorsanız: Hamile kalmak için formda olmanız gerektiğini söylememize gerek yok. Ancak sebze ve meyve yemenin doğurganlığı arttırdığını biliyor muydunuz? Bu nedenle bir süredir ıspanak, salata ve meyve yiyorsanız tebrikler, doğurganlığınızı arttırıyorsunuz.

 

 

Sağlıklı kilonuzdaysanız: Aşırı zayıflık ya da aşırı kilo, hamile kalmanızı etkileyebilir. Eğer çok zayıfsanız, hamile kalmanız dört kat daha zordur. Eğer kilo fazlanız varsa, insülin direnci nedeniyle regl görmeniz zorlaşabilir. Eğer aşırı zayıf ya da kiloluysanız, sağlıklı kilonuza kavuşmak için bir doktordan yardım alabilirsiniz.

 

Kahve ve şarap tüketimi: Kafeinin doğurganlık üzerindeki etkisi hala tartışmalıdır ama gene de günlük kafein miktarını 300 mg ile sınırlamalısınız. Çok fazla alkol kullanımı da regl düzensizliğine, östrojen ve projesteron seviyesinde düzensizliklere neden olabilir.

 

 

Sigara: Sigaranın, doğurganlık sistemi üzerinde oldukça zararlı olduğu kanıtlanmıştır. Sigara aynı zamanda düşük ve ektopik hamileliğe neden olabilir. Eğer hamile kalmak istiyor ama sigara içiyorsanız, bu alışkanlığınızı bir an önce terk edin.

 

Hamilelik öncesi yaptıklarınızın bebeğinize etkileri
+6
Aşırı antibiyotik: Sürekli ve kontrolsüz şekilde antibiyotik kullanmak her zaman olduğu gibi hamilelikte de büyük tehlikeler içerebiliyor. Ama hamile kalmadan önce kullandıklarınız değil, hamile iken kullandıklarınız ancak bebeğe zarar verir.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Doğumda sancı neden olur?
  Doğumda sancı neden olur?

  Süresi : 01:49 İzlenme : 2506

 • 4 cilt tipine uygun kil maskesi tarifi
  4 cilt tipine uygun kil maskesi tarifi

  Süresi : 00:57 İzlenme : 1187

 • Hayvanlarla ilgili bilmediğiniz gerçekler
  Hayvanlarla ilgili bilmediğiniz gerçekler

  Süresi : 00:58 İzlenme : 380

 • Deprem çantasında neler olmalı?
  Deprem çantasında neler olmalı?

  Süresi : 01:14 İzlenme : 695

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1845

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön