Gebelik günlüğü: 19. hafta / Hoş Geldin Linea Nigra

Gizli Gebe, gebeliğin 19. haftasında neler olduğunu anlatıyor.

Gebelik günlüğü: 19. hafta - Hoş Geldin Linea Nigra

Merhaba Miniğim,

Şu ara mango ile muz arası bir büyüklüktesin. Haftaya kat etmen gereken yolun yarısına geleceksin. Şimdilerde beyninde duyularla ilgili bölümler oluşuyor. Ablan banyodan sonra nasıl mis kokuyor, doğunca bu hafta sayesinde bileceksin.

Kafa derinde ufaktan saçlar da çıkmaya başladı, umarım baban gibi açık kumral bir beyefendisin. Doktor sana erkek isimleri düşünmemizi söyledi, %99 öyleymişsin. 22. haftanın detaylı ultrason taramasında tam emin olacağız ama, sanırım sen anneannenin uzun yıllardır beklediği şehzadesin.

Sana yakışacak bir isim seçerken şunlara dikkat edeceğim: Maillere atacağın kısaltmalı imzalarda E.T. ya da M.Ö. gibi görünmemeni sağlayacağım. Burcunla uyumlu bir nesne seçeceğim, bir de ablanın adı ve soyadınla uyaklı olmasına dikkat edeceğim: İsimleriniz uyumlu olursa, siz de olursunuz diye...

Bir anne en çok bunu istiyor biliyor musun? Sağlıkla doğsun bebeğim ve velet no 1'le canciğer olsun. Maşallah ve inşallah...

Artık göbeğimden iyice görünüyorsun. Bu da karnımın altına ani giren sancılar demek oluyor. Zira seni ve bacaklarımı taşıyan bağlarım bu yüke adapte olmaya çalışıyor.

Öströjen seviyem o kadar arttı ki, ellerimin içi daha kırmızı, göğüs uçlarımsa daha bir mor. Göbek deliğimden aşağıya inen siyah çizgiye de hoş geldin diyorum bu hafta: İşte bu linea nigra. Sen doğduktan sonra hoşçakal diyeceğim bu değişikliklere, şimdiyse merhaba 15 faktörlü güneş kremlerine. Güneşe karşı korunmazsam, daha da çilli olmak var serde.

Sesimi tanıdığını biliyorum, ablana okuduğum kitapları dinlediğini de. Amniyotik sıvı seni bir turşuya çevirmesin diye, vücudun verniksi bir maddeyle kaplanıyor. Hem sen hem de heyecanın giderek büyüyorsunuz içimde.

Belim gitgide kalınlaşıyor, pantalonlar artık olmuyor. Seni rahat ettirecek giysiler alma vakti geldi, lakin piyasadaki hamile kıyafetlerini bir de bana sor. Hem sıkıcı hem de pahalı olmaları, beni epeyce zorluyor.

Umarım yarı yol için anneni patates gibi göstermeyecek bir kıyafet bulurum bebeğim. Muz olana kadar, sen iyi bak kendine. Bense sana sevgiyle.


Not: Bu yazıda Gizli Gebe kendi aldığı kararlar sonucu edindiği tecrübeleri anlatıyor, gebelere tavsiyede bulunmuyor. Yaptırmanız gereken testler için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 84

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 452

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 423

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 509

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 841

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön