Gebelik günlüğü:15. hafta

Gizli Gebe, gebeliğin 15. haftasında neler yaşadığını anlatıyor.

Gebelik günlüğü:15. hafta

Sen saçlarını uzatıyor musun? Boyamayacak mısın?

 

Of ne çok karşılaşıyorum bu soruyla, alamet-i farikam olmuş saç bağımdan taşan beyazlarımla şu ara. İlk gebeliğimdeki kadar kilo almadığımdan, dünyanın parasını verdiğim kotlarıma hala olduğumdan saçlardan işkil yapıyor gebe misin diye soramayan, ama işkil yapan tecrübeli analar.

 

Şimdi bu da öyle arafta bir soru ki:

Karşındaki he dese, belki istemeden açıklayacak- zorlamak istemiyorsun, sen de sakladın çünkü 3 ay. Başka şey söylese, haberi gizledi diye alınacaksın ve bu maliyeti her ikiniz de biliyorsunuz -onu da yaşatmak istemiyorsun. Ya da kabul edelim, “Moda mı bu saç?” diye muhabbet etmek isteyen ama nezaket bilmeyen apartman esnafı gibi açıkça patavatsızsın.

 

İyisi bebe düşündüğünü bildiğin anneye, kırlaşan saç konusunu hiç açmamaktır sevgili dost. Bırak kendince debelensin birkaç ay. İhtimal, ilk bebesinde yaptığı gibi yapmaya çalışıyordur, totemlere inandığından. Belki de beklediği bir test vardır, rahatlayacağı sonucundan.

 

İlişme sen. En güzeli, kır saç da yakışmış sana de, gebe duası alırsın inan.

 

Bir de haberi saklayan gebenin patetik hali var. Onun da dedikodusunu yapalım. Gebe diye sırf onu kayırmak olmaz. Sanki millet senin karnındaki sabinin haberini bekliyor! Ne saklıyorsun, şehzade anası mısın sen? Ama gebedir, onun sultanlığı yalnızca bu 9 ay sürecektir ve ne yapsa yeridir.

 

Ve fakat ne yapsa doğru değildir?

İki kişilik beslense değildir. Günlük ihtiyacı olan ekstra sadece 300 kaloridir. Bu da bir elma + 2 yemek kaşığı fıstık ezmesi kadar bir şeydir. Tatlıcıda hüpletilen ve sağlıklı ama bahanesine sığınılan dondurmalı kazandibi, altına 2 kebap, gece uyanınca hüpletilen tereyağlı ballı ekmek hiç değildir.

 

Evet insanın karnı daha bir çok acıkıyor gebeyken. Ama inanın bana bunu da azaltmanın yolu var. Fiyatı 17 TL gibi bir şey. Alın Karatay Diyeti kitabını, ekmeği, pirinci, makarnayı, tatlıyı, ben yapamadım ama patatesi çıkarın hayatınızdan, inanın bana kazınma diye bir şey kalmayacak.

 

Saati gelince acıkacaksınız. Bunu yemeyip ne yiycez diyorsanız, cevabı  da kitapta. Yazarım ama o kadar satırı şuracıkta okuyacak yazı işlerine yazık olur. Komplex karbonhidrata, kaliteli proteine ve serbest gezen hayvanın yağına yatırım yaparsan özetle şu olur: Doğum sonrasında Mariah Carey’in gençlik sürümü gibi kalırsın, şimdiki tombul teyze hali oluşmaz.

 

Kır saçlarını sevdiğim tertip, sen şimdilik limonlu üç litre suya devam. 18. hafta civarında bir detaylı tarama daha yapılacak, ona kadar stres yok, saç boyama yok, nefes var. Hamile yogası 16. haftadan sonra. Saç boyası konusuna ayrıca değineceğim. Görüşelim 1 haftaya.

 

Not: Bu yazıda Gizli Gebe kendi aldığı kararlar sonucu edindiği tecrübeleri anlatıyor, gebelere tavsiyede bulunmuyor. Yaptırmanız gereken testler için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Diyet yapmadan formda kalmanın ipuçları
  Diyet yapmadan formda kalmanın ipuçları

  Süresi : 25:37 İzlenme : 2588

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 6558

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 4120

 • Hindistan cevizi yağıyla diş macunu nasıl yapılır?
  Hindistan cevizi yağıyla diş macunu nasıl...

  Süresi : 00:59 İzlenme : 5977

 • Vintage giyim önerileri
  Vintage giyim önerileri

  Süresi : 02:55 İzlenme : 739

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön