Üç boyutlu meme tasarımı

Plastik Cerrrahi Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Karacalar üç boyutlu meme tasarımı ile ilgili bilgiler verdi.

Üç boyutlu meme tasarımı

Prof. Dr. Ahmet Karacalar “Memeler kadınlar için dişiliğin sembolleridir. Hem şekil hem de fonksiyonları açısından kadınlar için önemli organlardır. Memelerde ortaya çıkabilecek sorunlar hem sosyal hayatı hem de psikolojiyi olumsuz yönde etkileyebilir. Ayrıca bazı sağlık sorunlarına da neden olabilir. Örnek verecek olursak; büyük göğüsler bel ağrısı, kamburluk, pişik gibi sıkıntılı durumlara yol açabilir. Meme ile ilgili tüm memnuniyetsizliklere estetik operasyonlar çare olabilmektedir” dedi.

 

Dr. Ahmet Karacalar “Meme estetiği bütün diğer estetikler arasında hekim hasta iletişiminin en fazla gerekli olduğu operasyonların başında geliyor. Bunun en önemli nedeni şekli ve boyutu konusunda hastanın doğrudan yönlendirebileceği bir konu olmasıdır. Hekim hasta iletişiminde ise hastanın belirttiği bazı kelimelerin hekim tarafından çok iyi anlaşılması zorunluluğudur. “Doğal olsun”, “Küçük olmasın” ya da “ Arası ayrık olmasın” gibi cümlelerin karşılığı hekim ve hasta için aynı olmamaktadır''şeklinde konuştu ve sözlerine şöyle devam etti “Ölçüm biriminin kullanılmadığı sıfatların algısı kişiye özgü ve görecelidir. Bir kişiye büyük görünen bir şey başka birine büyük görünmeyebilir.Bu iletişimde arada bir üçüncü kişi, aracı olmalıdır. Bu aracı iletişimi sağlayacak tam olarak ne denildiğini karşı tarafa aktaracak gelişmiş cihaz ve bilgisayar programlarıdır. İleride bu aracı görevi muhtemelen robotlar yapacaktır''diye ifade etti.

 

Prof. Dr. Karacalar “Günümüzde üç boyutlu fotoğraf çeken cihazlar ve bu fotoğraflar üzerine ölçümler, oranlar yapan ve sonucu gösteren bilgisayar programları bu görevi görmeye başladı. Günlük yaşamda kullandığımız fotoğraflar ya da photoshop programları iki boyutlu görüntüler verdiği için gerçeklik algısı daha düşüktür. Üstelik her açıdan sonucu görme şansı da vermezler.Üç boyutlu meme tasarımda kişinin silikon ölçüsü, silikonun markası, tipi, dikleştirme gibi ek işlemlerin sonucu, sütyen ile nasıl duracağı, memenin oran ve ölçümleri kolaylıkla saptanıp kişiye gösterilebilmektedir''dedi

 

Dr. Karacalar son olarak şunları söyledi: “Üç boyutlu meme tasarımı bu özelliği meme büyütme gibi hızlı ve kişiyi mutlu edici işlemlerde olabilecek boyut ve şekle bağlı mutsuzlukların önüne geçerken ekişlem ihtiyacını da ortadan kaldırabilmektedir” dedi.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ketojenik diyet nedir? Prof.Dr. Murat Baş yanıtlıyor
  Ketojenik diyet nedir? Prof.Dr. Murat Baş...

  Süresi : 18:58 İzlenme : 465

 • Diyet yapmadan formda kalmanın ipuçları
  Diyet yapmadan formda kalmanın ipuçları

  Süresi : 25:37 İzlenme : 3396

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 7605

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 4383

 • Hindistan cevizi yağıyla diş macunu nasıl yapılır?
  Hindistan cevizi yağıyla diş macunu nasıl...

  Süresi : 00:59 İzlenme : 6162

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön