Yıpranmış saçlar için yapılabilecekler

Saç renginizle oynamak eğlenceli olabilir ama fazla ileri giderseniz onları mahvedebileceğinizi biliyor musunuz?

Yıpranmış saçlar için yapılabilecekler

Saçlarınız kuru ve mat görünüyorsa ve kırıklar çoğaldıysa, onları tamamen kaybetmeden önce harekete geçmeniz gerekir. Doğal ve sağlıklı haline dönmek imkansız ama daha kötü olmasını engelleyebilirsiniz.

 

İşte yapmanız gerekenler...

1. Kestirin – O uçlardan kurtulmanız şart
Saçlarınızın durumunu düzeltmek için yapmanız gereken ilk şey kestirmek olmalıdır. Ayrılan kırık ve güçsüz uçlardan kurtulmalısınız, görünümü düzeltecektir. Saç uçlarının en yaşlı parça olduğunu unutmayın, yani saçınızı ne kadar çok boyarsanız uçlar o kadar yıpranacaktır. Onlardan kurtulun!


2. Dinlendirin
Saçlarınızın dinlenmeye ihtiyacı var, kimyasal uygulamaları kesin. Yani açtırma, kalıcı boya, ombre, gölgelendirme her türlü işleme bir son verin. Eğer saçlarınızı boyamak istiyorsanız, yarı kalıcı, bitkisel boyalara yönelin çünkü bunlar hali hazırda yıpranmış saçlarınıza çok daha nazik davranacaklardır.


3. Derinlemesine bir bakım
Bir sonraki adım saçlarınıza derinlemesine bir bakım uygulamak olmalıdır. Kaybettiği nemi geri kazandırmak için oldukça önemlidir. İdeal olanı bunu her iki haftada bir uygulamaktır ama şimdiye kadar bu alışkanlığı edinmediyseniz, bundan sonra edinin. 

4. Saç yıkama alışkanlıklarınızı değiştirin
Saçınızı her gün yıkıyor musunuz? Bu verdiğiniz zararı arttırır. En fazla iki güne bir şampuanlamalı, çok sıcak su kullanmamalısınız. Şampuanınızın zarar görmüş ve boyalı saçlar için olduğuna da emin olun.


5. Kötü fırçalardan kurtulun
En iyi fırçalar doğal kıllardan yapılmış olanlardır, eskileri atın ve bunlardan bir tane edinin. Saçlarınızı ıslakken fırçalamaktan kaçının. 


6. Şekillendiricilerden uzak durun
Saçlarınızı şekillendirmenize yarayan aletlerden bir süre uzak durmalısınız. Fön ya da maşa gibi şekillendiricilerin sebep olduğu ekstra ısı saçlarınızın durumunu daha da kötü hale sokar. Eğer illa kullanacaksanız, öncesinde koruyucu serum sürün.


7. Keratin bakımı
Evde ya da kuaförünüzde ama mutlaka keratin bakımı yapın. Keratin ürünleri formaldehit içerebilirler, bu nedenle alerjik iseniz dikkatli olun. Keratin tedavisi saçınızın sağlığına kavuşabilmesi için gerçekten çok önemlidir.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • "Rüya tabircilerine karşı temkinli yaklaşmak gerekli"
  "Rüya tabircilerine karşı temkinli yaklaşmak...

  Süresi : 28:09 İzlenme : 286

 • "Otizimde erken tanı ve eğitim çok önemli"
  "Otizimde erken tanı ve eğitim çok önemli"

  Süresi : 21:25 İzlenme : 296

 • Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabını, çevirmeni Hakan Atalay'la konuşuyoruz
  Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabını, çevirmeni...

  Süresi : 17:31 İzlenme : 327

 • Dr.Ayşegül Çoruhlu ile genç kalma ve beslenmenin sırları
  Dr.Ayşegül Çoruhlu ile genç kalma ve...

  Süresi : 43:26 İzlenme : 304

 • İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği kurucusu Sedef Erken'le Türkiye'de otizm algısı
  İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği kurucusu...

  Süresi : 25:18 İzlenme : 95

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön