Hangi göz rengine hangi makyajı seçmeli?

Makyajımızı farklı kılan ve görünümümüze değişiklikler katan renkler olmasaydı ne yapardık kim bilir!

Hangi göz rengine hangi makyajı seçmeli?

Makyajımızı farklı kılan ve görünümümüze değişiklikler katan renkler olmasaydı ne yapardık kim bilir? Göz rengimiz de dış görünüşümüzün bize farklılık katan bir parçası. Her insanın göz rengi değerlidir, bu benzersiz gözlerini sergilemek ve daha belirgin olmalarını sağlamak için hangi renkleri seçmen gerektiğini bu yazımızdan öğrenebilirsin!

 

Kahverengi gözler

Bu göz rengi en doğal tonlardan! Mor, lacivert ve açık kahve tonları gibi birçok renk bu gözlerle çok hoş durur. Kahverengi gözleri belirginleştirmenin en iyi yolu, göz renginden daha koyu tonda bir eyeliner uygulamak. Siyah eyelinerla, hem gece hem de gündüz makyajında gözlerin çok daha belirgin olabilir.

 

Mavi gözler

Açık ya da koyu olması fark etmez, mavi gözlere sahipsen, göz renginle zıt veya tamamlayıcı tonlar kullanabilirsin. Lila, açık mavi ve gri tonlar göz rengini vurgularken, gümüş ve altın renkler ateşli bir görünüme kavuşturur. Siyah eyeliner mavi gözlerle uyumludur ancak değişik bir tarz denemek istersen, lacivert eyeliner farklı bir deneyim olabilir.

 

Yeşil gözler

Yeşil gözlerle mavi veya yeşil tonları gibi, göz rengini belirginleştirmeni engelleyen tonlar kullanmamalısın. Bunun yerine, mor veya kahverengi tonlarda göz farını, çikolata kahvesi bir eyelinerla tamamlayarak gözlerini vurgulayabilirsin.

 

Ela gözler

Ela gözler, hem yeşil hem de kahverengi gözlere benzediği için, bu göz renklerine uyan renkleri sen de deneyebilirsin. Bunun dışında, koyu altın, kahve ve yosun yeşili tonları da uyumludur. Kahverengi bir eyelinerle bu tonlardaki göz farını karıştırdığında, hafif gölgeli bir etki yaratabilirsin.

 

Açık kahverengi gözler

Gözlerin açık kahverengiyse, siyah ve koyu kahve gibi her türlü koyu renklerden olabildiğince kaçınmalısın. Günlük makyajında açık kahve tonları tercih ederken, gece makyajında mor veya açık lacivert göz farları ve aynı renk eyelinerlarla tercih etmelisin.

 

Kaynak: Makyaj.com

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 107

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 470

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 438

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 514

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 855

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön