Gözlerini vurgulayan etki: Yoğun dumanlı göz makyajı nasıl uygulanır?

Söz konusu gece davetleri olduğunda, aklımıza ilk önce dumanlı göz makyajı geliyor.

Yoğun dumanlı göz makyajı nasıl uygulanır?

Malum yaz sezonu düğünlerin, mezuniyetlerin en sık yapıldığı dönem olduğu için de davetten davete koşarken bütçemizi sarsmamak lazım. Aslında makyajını evde kendin de yapabilirsin. Eğer katılacağın davette dumanlı göz makyajını tercih edeceksen, senin için bir rehber hazırladık. Bakalım hangi dumanlı göz makyajını daha çok beğeneceksin?

 

Yoğun dumanlı etki

Dumanlı göz makyajı, aslında bir makyaj hilesidir. Küçük gözlerini veya göz rengini belirginleştirmeni sağlar. Yoğun bir dumanlı göz makyajında da, göz hatlarını ortaya çıkarıp, makyajının en can alıcı noktasını gözlerin olarak belirleyebilirsin. Eyeliner sürmene gerek kalmayan bu göz makyajında, ilk önce göz makyajı bazını göz kapaklarına uygula. Ardından seçtiğin tonun bir ton açık rengini, kaşının alt kısmı hariç, tüm göz kapağına uygula. Tercih ettiğin rengi de uygulayıp, fırça yardımıyla iyice dağıt. Kaş kemiğine ve göz pınarlarına aydınlatıcı uygula ve göz makyajın hazır!

 

Metalik efekt

Metalik gri tonları dumanlı göz makyajı için ideal! Göz kapağının üstüne koyu metalik gri rengini, biraz üstüne de daha açık tondaki metalik griyi sürüp, far fırçanla karıştır. Fırçanda oluşan rengi alt kirpik diplerine uygulayıp, bolca maskarayla makyajını tamamla!

 

Yeşil cazibe

Eğer gözlerin yeşil veya ela rengiyse, toprak tonlarındaki dumanlı göz makyajı tam sana göre olabilir! Bakır rengindeki parıltılı göz farını göz kapağına sür ve sonrasında da yeşil ışıltılı farını uygulayıp, renkleri karıştır. Kirpik diplerine de uygulayıp, göz pınarına tekrar bakır tondaki farını sürebilirsin.

 

Mürdüm gözler

Mor rengini kim sevmez ki? Renkli gözlerin varsa, mürdüm tonları sana çok yakışacaktır. Mürdüm rengindeki göz farını göz kapaklarına ve alt kirpik diplerine uygulayıp, iki ton daha açık renkteki (hafif pembemsi) farı göz kapağının hemen üstüne sür. Göz pınarlarına ve gözünün alt kısımlarına aydınlatıcı uygulamayı da sakın atlama!

 

Daha fazlası için tıklayınız...

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ketojenik diyet nedir? Prof.Dr. Murat Baş yanıtlıyor
  Ketojenik diyet nedir? Prof.Dr. Murat Baş...

  Süresi : 18:58 İzlenme : 347

 • Diyet yapmadan formda kalmanın ipuçları
  Diyet yapmadan formda kalmanın ipuçları

  Süresi : 25:37 İzlenme : 3226

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 7409

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 4340

 • Hindistan cevizi yağıyla diş macunu nasıl yapılır?
  Hindistan cevizi yağıyla diş macunu nasıl...

  Süresi : 00:59 İzlenme : 6132

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön