Saç ekiminde FUE yöntemi

Saç ekiminde FUE yöntemi

Estethica Ataşehir Cerrahi Tıp Merkezi  Saç Ekimi Uzmanı Dr. Reşat Arpacı FUE yöntemine dair bilinmesi gerekenleri anlattı.

 

Follicular Unit Extraction (FUE) yöntemiyle saç ekimi ense bölgesinde iz kalmaması, yara iyileşmesinin çok hızlı olması, hastanın işinin başına daha hızlı dönebilmesi, bir seansta daha fazla sayıda greft alınıp ekilebilmesi gibi belirgin üstünlükleri nedeniyle yoğun olarak kullanılmaktadır.

Saç ekimi; saçın fazla olduğu ense ve kulak üstlerinden, eksik olan tepe ve ön kısımlarına nakledilmesi işlemidir, FUT ve FUE olmak üzere iki farklı teknik ile yapılabilmektedir.

FUE yönteminde saçlar kısaltılır, bölgeye lokal anestezi uygulanır ve saç teli kalınlığına göre çapı 0,5-1mm arasında değişen punch uçları ile greftler çıkarılıp, saçsız ya da seyrek saçlı bölgeye açılan

Saçlar ekimden sonraki ilk 3 hafta içinde kökleri içerde kalacak şekilde dökülürler. Aslında bu olaya kırılma demek daha doğru olur. Ekimden sonra 90 gün boyunca bekleyen kökler bu süreden sonra çıkmaya ve başlarlar. Her gün bir kısım saç çıktığından süreç doğal ve abartısız bir biçimde ilerler. Yaklaşık 8–10 ay sonra bütün saçlar (ideal şartlarda fire ihtimali %3 tür) çıkmış olur.

Saç ekimi kanunen sadece Sağlık Bakanlığı’nın ruhsatlandırdığı Hastaneler ve Cerrahi Tıp Merkezleri’nde uzman ekiplerce yapılmalıdır.

Saç ekimi yaptıran hastaların %85’i tek seansta elde edilen saç yoğunluğuyla tatmin olmakta iken bir kısım hastaya 2.seans yapılması gerekebilmektedir.

Saç ekimini gerektirmeyen seyrelmeler için de alternatif saç dökülmesi tedavileri uygulanabilir.

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?
  Arpa şehriyeli, cipsli salata nasıl yapılır?

  Süresi : 01:42 İzlenme : 1636

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 4563

 • 4 cilt tipine uygun kil maskesi tarifi
  4 cilt tipine uygun kil maskesi tarifi

  Süresi : 00:57 İzlenme : 1582

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 2577

 • Kaktüs tasarımı nasıl yapılır?
  Kaktüs tasarımı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:26 İzlenme : 6339

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön