Lazer sen nelere kadirsin!

Günümüzde cilt, epilasyon, varis ve kılcal damar problemlerini lazerle çözmek mümkün. Lazerin faydalarından kısaca bahsetmek gerekirse...

Lazer sen nelere kadirsin!

Asırlar boyunca dış güzelliğe verilen değer iç güzelliğin önüne geçmiş, burun farkıyla da olsa rakip gelmeyi başarmıştır. Tabii ki iç güzellik önemli ama yüz yüze baktığımızda da karşımızdaki insanın güzel ve bakımlı olması hoşumuza gitmez mi? Bize sorarsanız ideal güzellik diye bir şey zaten yok. Ama bakımlı kadın var! Ayrıca bakımlı olmak için de her zaman çok paralar harcamanız inanın ki hiç gerekmiyor.

 

Son yıllarda yüzünde, vücudunda iz ya da leke bulunanlar, bu sorunlarından kurtulabilmek için birçok tedavi yöntemi deniyor. Kozmetik dermatoloji alanında günümüzde artık bu tarz sorunlar için lazer teknolojisinden yararlanmak mümkün hale geldi.

 

Artık sivilce, ameliyat, yara, yanık izleri (fraxel lazer ) tedavisi ve cilt lekeleri, dövme silme işlemleri için (medlite lazer) iki tür lazer yöntemiyle hizmet veriliyor.

 

Yeni görünüm

Fraxel yani fraksiyonel lazer ciltteki kollajeni (organları koruyan bağ dokusunun yapısına katılan ve dayanıklılık sağlayan protein) ve epiteli (iç ve dış organların en dış tabakasını oluşturan dokuya) yönelik geliştirilmiş bir lazer sistemi. Yara izlerinin küçülmesine, düzleşmesine ve çevre dokuyla olan uyumuna yardımcı oluyor. İşlem sonrası tazelenen kollajen yeni epitel hücrelerinin yüzeyi örtmesini sağlayarak cilde parlak, yumuşak ve taze bir görünüm kazandırıyor.

 

Dermatologlar tarafından gerçekleştirilen bu uygulama sayesinde sivilce, yara, sezaryen ve tiroit gibi ameliyatların izleri gideriliyor. Ayrıca hamilelikte oluşan çatlaklar büyük oranda kayboluyor, derin izler yüzeyselleşiyor. Ciltteki renk ve ton farkları azalıyor.

 

Silinmedik iz kalmasın!

Ciltte kollajen miktarının azalması nedeniyle kırışıklıklar ve lekeler oluşmaya başlıyor. Medlite Lazer uygulamasıyla ciltte kollajen üretimi artırılıyor. Bu sayede yaşlılık lekeleri, doğum lekeleri, güneş lekesi, ciltteki renk sorunları büyük oranda tedavi ediliyor. Ayrıca dövme silmede de kullanılıyor.

 

Kaymak gibi...

Birçoğumuzun başı bizi sık sık uğraştıran tüylerimizle belada. Ama lazer epilasyon yöntemiyle bu sorunu kökünden halletmeniz mümkün. Ağrısız, etkili, hızlı ve güvenli olması nedeniyle en çok tercih edilen yöntemlerden biri de lazer epilasyon yöntemi. Lazer epilasyonda genelde iki farklı cihaz kullanıyor. Aleksandrite lazer cihazıyla hem ince hem de sert tüylere uygulama yapılıyor. Nd-Yag lazer cihazıylaysa ince tüylere, kalın tüylere ve bronz tene uygulama yapılıyor. Bu sistemle ayrıca, varisleri ve kılcal damarları birkaç seansta tedavi etmek mümkün.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Doğumda sancı neden olur?
  Doğumda sancı neden olur?

  Süresi : 01:49 İzlenme : 2491

 • 4 cilt tipine uygun kil maskesi tarifi
  4 cilt tipine uygun kil maskesi tarifi

  Süresi : 00:57 İzlenme : 1161

 • Hayvanlarla ilgili bilmediğiniz gerçekler
  Hayvanlarla ilgili bilmediğiniz gerçekler

  Süresi : 00:58 İzlenme : 373

 • Deprem çantasında neler olmalı?
  Deprem çantasında neler olmalı?

  Süresi : 01:14 İzlenme : 686

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1841

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön