Face Lifting ile hiçbir iz kalmasın

Yaşlanmaya karşı geliştirilen operasyonlar arasına eklenen yeni 3D Face Lifting ile Ultherapy; cilt yüzeyinde herhangi bir iz bırakmazken, Bio Face Lift ise doğal içeriği ile dikkat çekiyor.

Face Lifting ile hiçbir iz kalmasın

Dr. Sangeeta Sahi tarafından uygulanan Bio Face Lift’te, homeopatik ilaçlar kullanılarak cildin kendi kendini yenilemesi sağlanıyor ve kolajen üretimi hızlandırılıyor.

 

Yaşlanmaya karşı geliştirilen operasyonlar arasına eklenen yeni 3D Face Lifting ile Ultherapy; cilt yüzeyinde herhangi bir iz bırakmazken, Bio Face Lift ise doğal içeriği ile dikkat çekiyor.

Yaşlandıkça yer çekimi, güneşe maruz kalmak ve stres nedeniyle yüzde birçok değişiklik meydana geliyor. Ağız ile burun arasında beliren derin çizgiler, gıdıda artan yağ miktarı nedeniyle ortaya çıkan sarkma, yanak ve çenedeki çökmeler de buna dâhil. Günümüzde anti-aging kremler ve serumlar bu belirtilerin daha geç oluşması adına kullanılsa da uzun vadede yeterli değil. İşte bu noktada face lifting, yani yüz germe operasyonları devreye giriyor. Her yıl daha da geliştirilen face lifting yöntemlerinde önce uygulama süresi kısaltıldı, akabinde uygulama sonrası ortaya çıkan izler kulak arkasında toplanmaya başlandı. Bugün ise sayısız alternatif yöntemle karşımızda…

Dr. Coşkun Levent Taşçı’nın uygulamaya başladığı yeni yüz gençleştirme tekniği olan 3D Face Lifting, İngiltere’de yarattığı sansasyonun ardından artık Türkiye’de de uygulanıyor. Her hastanın ihtiyacı doğrultusunda üretilen onlarca farklı infrared lazer, ipler ve tek dalga boyunda tedavi edici ışık veren fraksiyonel teknolojiye sahip olan bu uygulama, yaşlanmanın ikinci ve üçüncü boyutu olan kırışıklıklarla savaşıyor ve doku kalitesini de artırıyor. Bu nedenle de klasik, askılı yüz germe operasyonları karşısında iddialı bir alternatif oluşturuyor. Ayrıca Taşçı, “Yüz gençleştirme dendiğinde artık birçok kadın lazer teknolojisinin önemini gayet iyi biliyor, çünkü yüz üç boyutlu bir şekilde yaşlanır. Sarkar, kırışır ve doku kalitesiyle içeriği kaybolur. Cildimizin genç görünmesini sağlayan hyalüronik asit ve kolajen gibi temel yapı taşları da zamanla yok olur. Bugüne kadar yapılan klasik yüz germe operasyonlarında cilt tek boyutlu ele alınıyordu. Yani sadece sarkmalar tedavi ediliyordu. Bugün geliştirilen lazer cihazları sayesinde yaşlanmanın ikinci ve üçüncü boyutu olan kırışıklık ve doku kalitesinde de iyileştirme yoluna gidilmesi mümkün. Üstelik bu lazer uygulamalarıyla, kaybedilen temel yapı taşlarının tekrar üretilmesi için cilt uyarılıyor, eksik maddeler de yerine konuyor” açıklamasını yapıyor.

İsterseniz lazer yerine ultrason ile gerçekleştirilen bir yüz germe operasyonuna da başvurabilirsiniz. Yeni bir ameliyatsız yüz asma teknolojisi olan Ultherapy ile zamanın ve yerçekiminin cilt üzerinde yarattığı tahribatı önlemek mümkün. Dr. Y. Ayşegül Saltat tarafından gerçekleştirilen bu operasyonda diğer ultrason uygulamalarında olduğu gibi uygulama başlığı cilde değdirilerek, doktorun çalışma alanını planlayabilmesi için cilt ve cilt altı dokusu Ulthera cihazının ekranında görülüyor. Ardından aynı uygulama başlığı ile cildin 4.5mm ve 3mm altına odaklanmış termal hasar odakları ile cildin bu işlemden olumlu bir şekilde tahrip görmeden faydalanması sağlanıyor. Cilde ulaşan enerji sayesinde stimulasyon artıyor ve ciltte yeni kolajen oluşumu sağlanıyor. Etkileyici bir sıkılaşma etkisi meydana gelerek, zaman içinde doğal bir yüz germe etkisi elde ediliyor. Üstelik tek bir uygulama ile yenileme süreci hemen başlıyor, ancak istenen sonucun ortaya çıkması için 60 ila 90 gün arası bir süreç gerekiyor. FDA’nin yaptığı çalışmalar sonucunda on hastadan dokuzunda yapılan kaş asma uygulamasında gözle görülür bir kalkma işlemi görülmüş. Bu etki sonucunda göz çevresinde gevşeme ve göz kapağındaki kırışmada azalma meydana gelirken; yüz bölgesinde yapılan kişilerde ise daha sıkı ve kaliteli yapıya sahip bir cilt oluşuyor.

Homeopatik reçeteler
Türkiye’de de uygulanmaya başlanan yeni yüz germe operasyonları bu kadarla da sınırlı değil. Uygulama sırasında acı vermeyen ve sonrasında iz bırakmayan lazer ile ultrason tedavisinin yanı sıra akupunktur ile de tazeleme işlemi yaptırmak mümkün. Dr. Sangeeta Sahi, tarafından uygulanan Bio Face Lift tamamen doğal yöntem bir yöntem. Bu uygulama yan tesiri olmayan, ameliyatsız, yepyeni ve etkili bir çözüm sağlıyor. Madonna ile Gwyneth Paltrow’un favori uygulamalarından biri olan bu yöntem, çeşitli doğal metotları bir araya topluyor. Yüze yabancı bir madde enjekte etmeden, doğal yöntemlerle biyolojik dengeyi sağlayarak ve kişinin DNA’sını uyararak, yüzün gençleşmesi için gerekli hormon ve kolajenin üretimi sağlanıyor. Bio Face Lift, bugüne kadar kullanılan birkaç metodu bir araya getirerek ortaya çıkmış. Sahi; ciltteki hemeostatik rezervlerini akupunktur ve mezoterapi ile uyarırken, kas ve lenf direnaj teknikleriyle de kırışıkların azalmasına yardımcı oluyor. Üstelik bu uygulamada kişinin sadece yüzündeki değil, tüm vücudundaki ödeminin atılmasını sağlayıp, enerji sisteminin dengelenmesi hedefleniyor.

 Bir ile bir buçuk saat arası süren sekiz seanstan oluşan Bio Face Lift’in her seansı üç farklı aşamadan oluşuyor. “İlk etapta akupunktur noktalarına parmaklar ile yapılan ve kaslara pasif jimnastik yaptıran Acupressure masajını gerçekleştiriyorum. Ardından vücut enerjisini dengelemek için yapılan, yüzdeki enerji dağıtımını başlatan ve enerjiyi vücuttaki meridyenlere ulaştıran akupunktur uygulanıyor. Son aşamada da yüzün kendi kendini yenileyebilmesini için ana hücrelerin kolajen üretimini hızlandıran, kişinin cilt yapısına özel olarak hazırladığım homeopatik terapi bileşenlerini yüze enjekte ediyorum” diyen Dr. Sangeeta Sahi, Bio Face Lift’in birden çok avantajı olduğunu da belirtiyor. Öncelikle uygulama sırasında yüze herhangi bir yabancı madde enjekte edilmiyor. Hemeopati terapiyle uyarılan hücreler, kendine kendine gençleştirici hormonlar salgılamaya başlayarak cildin içeriden tedavi olmasını sağlıyor. Üstelik tüm bunlara ek olarak uygulanan lenfatik drenaj ile ödemin ve hücresel toksik atıkların vücuttan uzaklaştırılması sağlanıyor. Verilen homeopatik ilaçlar zayıflamaya da yardımcı oluyor. Sahi, Bio Face Lift’in kilo verme üzerindeki etkisini; “Aslında vücudumuz hangi besinleri isteyip, hangilerini istemediğini bilecek kadar akıllı. Ancak kimi zaman doğru bir şekilde çalışmadığından, ister istemez yanlış besinlere yönelebiliyoruz. Enjekte ettiğimiz reçeteler tüm vücutta enerji ve sağlık veren bir denge oluşmasını sağlıyor. Vücudun ihtiyaç duyduğu besinleri tüketme isteğine sahip oluyoruz. Örneğin vejetaryan bir hastam bu uygulamanın ardından B vitamini eksikliği yüzünden et yeme isteğine sahip oluyor” diyerek açıklıyor...

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Doğumda sancı neden olur?
  Doğumda sancı neden olur?

  Süresi : 01:49 İzlenme : 2511

 • 4 cilt tipine uygun kil maskesi tarifi
  4 cilt tipine uygun kil maskesi tarifi

  Süresi : 00:57 İzlenme : 1190

 • Hayvanlarla ilgili bilmediğiniz gerçekler
  Hayvanlarla ilgili bilmediğiniz gerçekler

  Süresi : 00:58 İzlenme : 381

 • Deprem çantasında neler olmalı?
  Deprem çantasında neler olmalı?

  Süresi : 01:14 İzlenme : 695

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1846

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön