anti ag

Yepyeni dolgu, botoks, peeling, lazer ya da lifting yöntemleri ile anti-aging, yükseliş dönemini yaşıyor.

Aging'de yükseliş dönemi

Yapılan araştırmalar sonucunda anti-aging sektörünün, son yıllarda en çok büyüme ve gelişme kaydeden sektör olduğu ispatlandı. Yapılan yatırımların miktarı ise oldukça yüksek... Hal böyle olunca da yaşlandırmayı geciktirmek için birçok yeni yöntem geliştiriliyor. Yepyeni dolgu, botoks, peeling, lazer ya da lifting yöntemleri ile anti-aging, yükseliş dönemini yaşıyor.

 

Kadınlar hep daha hızlı ve net sonuçlar veren yöntemleri denemek istediler. Bu doğrultuda devreye giren bilim adamları da botoks, dolgu maddeleri ve çeşitli lazer uygulamaları geliştirdiler. Hemen akabinde ise öğle yemekleri arasında uygulanan neştersiz anti-aging yöntemleri devreye girdi. Sektördeki bu dikkate değer büyüme özellikle neştersiz anti-aging yöntemlerinde göze çarpıyordu. Botoks, dolgu, peeling ve lazerli tedavilerde… Dolgu sadece cilde değil, dudaklara, göğse ve basen bölgesine de uygulanabilirken, birbiri ardına yeni içeriktekileri piyasaya sürüldü.Bu ürünler derinin hemen altına enjekte edildiğinde, içeride ağ oluşturarak cildi sıkılaştıran, canlılık, daha genç ve sağlıklı bi cilte sahip olmanıza yardım ediyor.

 

Dolgu maddesi kullanımında karşımıza çıkan ikinci bir yöntem ise Fibrojell. Bu yöntemi diğer dolgu maddelerinden ayıran en önemli özellik; cildinizden (özellikle en az güneş alan bölge olması açısından kulak arkası tercih ediliyor) alınan birkaç milimlik bir parçanın laboratuar ortamında binlerce fibroblast hücresine dönüştürülebilmesi… Hücrelerimiz, uygulama kolaylığı açısından dolgu maddesiyle karıştırılarak kırışık bölgelere uygulanıyor. İki ay sonra fibroblast hücreler, kolajen sentezini artırmaya başlıyorlar. Böylelikle ciltte gittikçe artan bir iyileşme gözleniyor ve kırışıklıklar doluyor. Yeni oluşacak kırışıklıklar ise engelleniyor. Cilt gençleştirme de kullanılan Fibrojell, akne izlerinin tedavisinde de uygulanıyor.

 

Revolence Breeze ise dolgu yöntemlerindeki üçüncü bir yenilik… İnce ve daha yüzeysel kırışıklıklar için önerilen bu dolgu maddesi, vücudun en yaygın maddelerinden biri olan doğal kolajenden oluşuyor. Kırışıklıkları ve çizgileri ortadan kaldırmak yerine bu işlemi gerçekleştirirken cilde yoğunluk da katıyor. En çok göz ve dudak çevresinde etkili olan bu dolgu maddesi, dudak dolgunlaştırmada, ameliyatsız burun ve çene şekillendirmede, yara izlerini düzeltmekte kullanılıyor.

 

Ancak bazı kadınlar peeling ya da dolgu maddesiyle gençleştirme yöntemlerinden korkabiliyor, bu yöntemlerin istedikleri kesin sonuçları yaratamayacağına dair şüpheye düşebiliyorlar. Bu tarz durumlarda uzmanlar daha farklı lazer ya da özel terapi yöntemlerini öneriyorlar. Dolayısıyla; bu alanda da birçok yenilik karşımıza çıkıyor. Bunlardan biri de Elektroperation. Üç ila beş haftada, on yaş daha genç görünmenize yardımcı olan bu yöntem, kırışıkları açarken, sarkmaları da topluyor. Uygulamanın ilk aşamasında cildin analizi yapılıp kişiye uygulanacak program tespit ediliyor. Ön bakım ve peeling  uygulamasıyla cildin üst tabakası yenilenerek taze, sağlıklı, pürüzsüz bir doku elde ediliyor. İkinci aşamada, akımla kullanılan doğal etken maddeler yüzde 100 hedef noktaya iletiliyor. Elektroperation iğnesiz ve neştersiz, deri altını kaslarını güçlendirerek geriyor, üst derideki kırışıklıkları gideriyor. İlk seans sonunda ise gözle görülür bir etki sağlanıyor. Madonna, Jennifer Aniston, Courtney Cox gibi ünlülerin de genç görünümlerini borçlu oldukları Vital Bakım Oksiterapi’siyle de yine iğnesiz bir biçimde, daha genç bir cilde sahip olabiliyorsunuz.

 

2008 yılının ikinci yarısında yapılan bu araştırmalarda dolgu ve botoks yöntemlerinin yanı sıra kolajen üretimini hızlandıracak ve vücudumuza kolajen enjekte edilebilecek yepyeni yöntemler keşfedildi. Collagen Induction Therapy ise aralarından en yenisi... Minik akupunktur iğneleri yüz ve boyun bölgesine uygulanarak özel bir serum cildin en derin noktasına enjekte ediliyor. Collagen Roller olarak da bilinen bu yöntem, yeni kolajen üretimi için cildi harekete geçiriyor, kırışıklıkları azaltıyor ve cildin dokusunu geliştiriyor. Biraz botoks ve dolguya benzese de aslında çok daha farklı bir yöntem. Cildi gençleştirmek için geliştirilen bir diğer alternatif ise Relaxed Expression... Medikal estetik alanında ‘No-Tox’ olarak bilinen bu yöntem Amerika’da FDA onayı almayı beklerken, botoksun en büyük rakibi olarak anılıyor. No-Tox; kırışıklıkları ortalama iki yıl süresince yumuşatıyor. Doktorlar bu yöntem ile ciltteki kırışıklıklara neden olan sinirleri belirleyip, radyo frekans ışıklarıyla iki aşama halinde etkisiz hale getiriyor. Cildin gençleşmesini sağlarken, dekolte ve boyun bölgesini de unutmamak lazım… Yoksa cildiniz ne kadar genç görünürse görüsün, bu bölgeler yüzünden gerçek yaşınızı ele verebilirsiniz. Fransız Plastik Cerrah Jean Claude Guimbertaeu’nun geliştirdiği Icoone, fraksiyonel lazerler gibi “fraksiyone ritmik masaj sistemi” prensibiyle çalışarak gevşemiş dokuyu toparlıyor. Icoone, dokunun alt katmanlarında mikroaktivite teknolojisi ile çalışan fraksiyonel ritmik masaj sistemi olarak da biliniyor. Deri altında bulunan ve ulaşılması zor bir katman olan yağ dokusuna ulaşır ve tedavi eder. Bağ dokusunu mekanik olarak uyarmada kullanılan bu yeni sistemin hedefi gevşemiş olan dokuyu toparlamaktır. Tıbbi kullanım ve estetik kullanım için iki farklı modeli bulunan Icoone’nun üzerinde 70 ayrı program bulunuyor. Her hastanın probleminin tipine göre farklı program seçiliyor ve doku farklı emiyor ve farklı uyarılıyor. Her bir seans 20-40 dakika arası sürüyor. İlk 10 ile 20 dakika herkese basic program uygulanıyor. Kalan sürede ise hastanın ihtiyacına göre bir program seçiliyor. Haftada iki seans uygulamak şartıyla ortalama 20 seansta istenen sonuca ulaşılabiliyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Stresle baş etmek için 4 yoga pozu...
  Stresle baş etmek için 4 yoga pozu...

  Süresi : 05:20 İzlenme : 3336

 • Bu yiyecekleri ısıtmayın!
  Bu yiyecekleri ısıtmayın!

  Süresi : İzlenme : 1831

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 2527

 • Evde maske yapımı
  Evde maske yapımı

  Süresi : 00:58 İzlenme : 1482

 • Anne karnında hafta hafta bebek gelişimi
  Anne karnında hafta hafta bebek gelişimi

  Süresi : 04:32 İzlenme : 30670

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön