Her daim güzel kokular saçan kadınların 7 sırrı

Hani şu saat kaç olursa olsun misler gibi kokular saçan arkadaşınız var ya? İşte o, yalnızca doğru parfümü kullanmıyor, onun bu kokuyu korumak ve gittiği her yere götürmekle ilgili bazı stratejik planları da var...

Her daim güzel kokular saçan kadınların 7 sırrı

Koku seçimleri güçlüdür: Her koku güzeldir ama her kokunun gücü farklıdır. Baharatlı ve odunsu kokular çabucak yok olurlar mesela, ama sandal ağacı kokusu biraz daha uzun ömürlüdür. Kokunun uzun süre kalması önemliyse sizin için, kokunuzu bu doğrultuda seçmeniz sizi başarıya ulaştırabilir. 

 

Kokunun nereye sürüleceğini bilirler: Bileklerinizden bir vazgeçin de parfümü şöyle vücut ısınızın daha yüksek olduğu yerlere sıkın. Mideniz, göğsünüz, dizlerinizin arkası ve kulaklarınız gibi… Buradaki vücut ısısı parfümün üst, orta ve temel notalara daha rahat ulaşmasını sağlayacaktır.

 

 

Parfümü sürdükten sonra dağıtmak için uğraşmazlar: Her ne kadar bileklerinizi birbirine sürtme isteğiniz gayet doğal bir dürtü olsa da, dürtüye karşı koyun. Sürtme işi kokunun üst notalarını kırar ve sizi orta notalarda bırakıverir. Böylece kalıcılığı düşmüş olur.

 

 

Ne zaman parfüm sıkacaklarını bilirler: En iyi parfümünüzü duştan sonra sürün, vücut henüz hafifçe nemliyken. Bu hafif nem vücuttaki kokunun hapsolmasını sağlar. Hatta, parfümün bluzunuzu lekelemesinden ve mücevherlerinizi mahvetmesinden de kurtulmuş olursunuz.

 

 

Ciltlerini nemli tutarlar: Yukarıdaki maddenin de sizden isteyeceği üzere, cildinizi parfüm öncesi  hafifçe nemlendirin. Kuru cilt parfümü emer, böylelikle de parfüm kısa sürede sizi terk eder. Nemli cilt ise parfüme tutunacak bir alan bırakmış olur ve böylelikle daha uzun süre sizinle kalır.

 

 

Parfümlerini düzgünce muhafaza ederler: Sıcağa ve neme maruz kalan parfümler, içindeki koku moleküllerini yavaşça kaybederler. Bu yüzden onları banyo dolabına stoklamak yerine evin serin ve kuru bir yerinde muhafaza etmeye özen gösterin.

 

 

Gün içinde ara ara parfüm sıkarlar: Cildiniz yaşayan ve nefes alan bir organ. Koku üzerinizde sonsuza kadar yaşayamaz. Yine de, yukarıdaki öneriler daha uzun süre kokunun sizinle kalmasını sağlar. Ancak, gün sizin için geç bitiyorsa, iş çıkışı bir yemek randevunuz varsa örneğin, bir iki fısla kendinizi tazeleyebilir, kokunun ömrünü uzatabilirsiniz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı yapıyoruz
  Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı...

  Süresi : 17:20 İzlenme : 518

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 1858

 • Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?
  Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?

  Süresi : 25:51 İzlenme : 2113

 • Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!
  Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!

  Süresi : 14:14 İzlenme : 938

 • Çocuklar ne izlemeli?
  Çocuklar ne izlemeli?

  Süresi : 41:12 İzlenme : 1118

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön