Yaşlı gösteren 5 makyaj hatası!

Siz de bu makyaj hatalarını yapmış mıydınız? Kendine güvenen ve güzel görünen kadının gücü olan makyajı dikkatle uygulayın.

Yaşlı gösteren 5 makyaj hatası!

Küçük bir genç kızken makyajın bizi daha olgun göstermesi için çabalarız. Fakat yetişkin olduğumuzda bu hataya düşersek bizi yaşlı gösterebilir. Bu 7 öneri sizi olgun ve güzel görünmek yerine yaşlı görünmekten kurtaracak.

Fondöten hatası!
En büyük hatalardan birisi fondöten uygularken yüzünüzdeki bütün kusur ve çizgileri kapatmaya çalışmaktır. En iyi çözüm yoğunluğu az sıvı fondöten, renkli nemlendirici veya BB kremini ağır fondöten veya pudra ile harmanlayarak hafifçe uygulamaktır. Bu yöntem cildinizi genç gösterir.

Kaşları belirginleştirin!
Eğer kaşlarınızı gerekenken fazla aldıysanız veya doğal olarak ince kaşlara sahipseniz endişelenmeyin. Kahve pudra veya bir kalemle kaşlarınızı dolgunlaştırarak daha genç bir görünüm elde edebilirsiniz.

Kapatıcı hatası!
Kapatıcı en yakın arkadaşınız da, en azılı düşmanınız da olabilir. Büyük bir hevesle çok fazla kullanmayın. Her şeyi kapatmaya çalışırsanız daha yaşlı gösterir. Ayrıca her türlü kapatıcı ihtiyacınız için tektip kapatıcı kullanamayacağınızı unutmayın.

Aşırı güçlü pudra!
Eğer teniniz yağlıysa mat bir görünüm için gün içinde de hafifçe pudra kullanabilirsiniz. Fakat kuru bir tene sahipseniz pudra sizin düşmanınız olabilir. Çok fazla pudra hatlarınızı bulanıklaştırır, teninizi donuk gösterir. Pudra yaparken fazla pudrayı fırçadan silkmek veya paf(ponpon)  kullanıyorsanız uygulamadan önce vurarak veya sürterek fazla pudrayı ayırmak sizi bu hatalardan kurtaracaktır.

Korkunç Çizgiler!
Bazı kadınlar allığı yüzlerine sert hatlar halinde uyguluyorlar.  Bu düz hatlar şeklinde uygulanmış allık sizi yaşlı yanaklarınızı solgun gösterir. Bunun yerine ışıltılı tonlarda bir allık seçerek bütün yanağınıza uygulamanız, yanaklarınızda birer elma varmış gibi görünmemenizi, daha güzel görünmenizi garanti eder.

Koyu rujlar!
Daha yaşlı görünmek istiyorsanız gidip mat koyu renk bir ruj alın. Böyle bir makyaj hırçın ve sert bir imaj çizmenize ve kurutucu bir formülleri olduğu için dudaklarınızın kavruk görünmesine neden olacaktır. Eğer böyle bir renk kullanacaksanız çok titizlikle seçmeli ve rengin kreasyonunuzla uyuşmasına antika kalmamasına dikkat etmelisiniz.

Primer kullanmamak!
Sizi yaşlı gösterebilecek önlenebilir bir makyaj hatası da primer kullanmamak olabilir. Primer kullanmamak yüzünüzü daha kusurlu, kuru ve gözenekleri daha büyük hale getirebilir. Daha güzel bir sonuç için kapatıcı veya fondötenden önce primer kullanın. Primerler cildinizi makyajın negatif etkilerinden de koruyacaktır.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 86

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 454

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 427

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 511

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 846

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön