Saçlarınızı klordan acıbadem yağıyla koruyun

Havuza girmek saçlarınızın yıpranmasına yol açabilir. Klorlu havuz suyunun saçlarınıza zarar vermesini önlemek için havuza girmeden önce saçlarınıza acıbadem yağı sürün

Saçlarınızı klordan acıbadem yağıyla koruyun

Saçlarınızın güneş ışınlarından olumsuz etkilenmesini önlemek için 1 yemek kaşığı bal, 4 yemek kaşığı kefir ve 1 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırın. Bu karışımı saç diplerinizden saç uçlarınıza doğru masaj yaparak sürün. Başınızı streç filmle sarın. 2 saat bu şekilde bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın. Bu formülü haftada 2 kez uygulayın. Ayrıca havuza girmeden önce saçlarınıza acıbadem yağı sürmeyi, havuzdan çıkar çıkmaz da saçlarınızı yıkamayı alışkanlık haline getirin.

 

Hacim kazanmaları için limondan yararlanın

Güneşli yaz günlerinde saçlarınıza hacim kazandırmak için 1 şişe maden suyunun içine 1 çay kaşığı tuz, bir çorba kaşığı taze limon suyu ve 1 çay kaşığı badem yağı katın. Bu karışımı spreyli bir şişenin içine doldurup güneşe çıktığınızda sık sık saçlarınıza uygulayın. Bu uygulama sayesinde saçlarınız hem canlılık kazanacak hem de güneşten korunacaktır.

 

Saç diplerinizi kefirle güçlendirin

Saç diplerinizi güçlendirmek için 1 tatlı kaşığı deniz tuzu ve 2 çorba kaşığı kefiri karıştırın. Bu karışımı saç diplerinize sürdükten sonra başınızı nemli bir havluyla sarın. 1 saat bu şekilde bekledikten sonra yıkanın. Bu formülü haftada 1 kez uygulayın.

 

Defneli tonikle bakım yapın

Saçlarınızın canlılık ve güç kazanması için 1’er tutam biberiye ve defneyi, 2 litre suyun içinde 8 dakika kaynatın. Çay gibi demleyin. 5 gün beklettikten sonra spreyli bir şişenin içine koyun. Temizken saç diplerinize sıkın. Bu saç toniğini her gün kullanın.

 

Saçlarınız kolayca şekle girsin

Yaz günlerinde saçlarınıza kolayca şekil verebilmek için 1 çorba kaşığı buğdayı 500 gram suyun içinde haşlayın. İçine 1 çay kaşığı bira ve 1 tatlı kaşığı limon suyu katın. Soğukta 7 gün bekletin. Ardından da spreyli bir şişeye koyup saçlarınıza şekil vermeden önce kullanın. YAZ günlerinde saçlarınıza kolayca şekil verebilmek için 1 çorba kaşığı buğdayı 500 gram suyun içinde haşlayın. İçine 1 çay kaşığı bira ve 1 tatlı kaşığı limon suyu katın. Soğukta 7 gün bekletin. Ardından da spreyli bir şişeye koyup saçlarınıza şekil vermeden önce kullanın.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı yapıyoruz
  Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı...

  Süresi : 17:20 İzlenme : 379

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 1654

 • Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?
  Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?

  Süresi : 25:51 İzlenme : 1913

 • Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!
  Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!

  Süresi : 14:14 İzlenme : 862

 • Çocuklar ne izlemeli?
  Çocuklar ne izlemeli?

  Süresi : 41:12 İzlenme : 1080

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön