Cilt bakımında yapılan 8 hata!

Yapılan bu hatalar sayesinde temiz cildinizi kendi ellerinizle kirletiyor olabilirsiniz!

Cilt bakımında yapılan 8 hata!

Mükemmel bir cilt her kadının dilek listesinde yer alır. Fakat arkadaşlarımızdan, tanıdıklarımızdan, medya ve ürün satan insanlardan aldığımız bilgilere rağmen hala bir şeyler eksik kalıyor.

Tüm çabalarımıza ve iyi bilgilendirilmemize rağmen yaptığımız basit hatalar, cildimizi temizlemek yerine daha da kirletiyor.

Cilt temizleyicinizin içinde ne var?
Kadınlar genellikle pahalı ve nemlendiricili ürünler seçiyorlar. Fakat içlerinde ne olduğuna dikkat etmiyorlar. İçerisinde az kimyasal olan ürünlerden seçmeye özen gösterin. Özellikle içerisinde SD-40, izopropil alkol olmayan ürünlerden tercih edin. Aksi halde kullandığınız ürün akne, kızarıklı ve buna benzer cilt problemlerine neden olabilir.

Dökülmeyi abartmayın!
Yüzümüzdeki çizgiler ve kırışıklıklarla savaşmak için ürünlerin neredeyse tümünde alfa hydrox acitler var ama bu ürünleri çok karıştırarak yüzünüze uygularsanız mesela sabah asit bazlı nemlendirici, akşam ise dökülmeye sebebiyet veren nemlendirici kullandığınızda cildinizin tahriş riskini artırırsınız.

Lekelerinize dokunmayın!
Bunlara ellediğiniz takdirde daha büyük bir problemle karşılaşacaksınız. Çünkü folikül duvarını yıkmış ve bakterilerin yayılmasını sağlamış olursunuz. Şişmeyi önlemek için yüzünüze sülfür maskesi uygulayın.

Kuru ciltliyseniz fazla nemlendiriciden kaçının!
Ağır nemlendirici içeriği olan kremlerden uzak durun. Çünkü bu ürünler uzun zamanda daha fazla tıkanıklığa neden olur. Kadınlar, eğer kuru bir iklimde yaşıyorlarsa,  bunun yerine iyi bir nemlendiriciye yatırım yapmalılar. Kadınlar fazla su içtiklerinde ciltlerinin nemlendiğini düşünür. Aslında su oksijenin cilde taşınmasına yardımcı olur ama nemlendirmez. Ne yediğinize ve yemediğinize dikkat edin, beslenmenize sağlıklı yağları ekleyin. Avokado gibi yağ asiti fazla olan besinler cildinizin parlamasını sağlar.

Güneşe dikkat!
Güneşe fazla maruz kalmak, cildinizi yaşlandırır ve güneşe karşı kullandığınız ürünlerde akne problemine neden olabilir. Güneşten korunmak için, içerisinde çinko ve titanyum olan ürünlerden tercih edin. Bu ürünler cildinizin nefes almasını sağlayan delikleri tıkamaz.

Makyajla kesinlikle uyumayın!
Hiçbir zaman makyajınızı çıkarmadan uyumayın. Çok nadiren de olsa, uykunuzda olsa bunu kesinlikle yapmayın. Gece yatmadan önce de, yüzünüzde makyaj olmasa bile, yüzünüzü yıkamadan yatmamaya özen gösterin.

Uykuyu pas geçmeyin!
Cildin kendini yenilediğini unutmayın. Uykunuza dikkat ettiğiniz sürece, cildinizdeki değişiklikleri sizde göreceksiniz.

Ürünlerinize dikkat edin!
Güzellik ürünleriyle aranız yok mu? En son fondoteni ne zaman kullanmıştınız? Bu nedenle bir kereliğine olsa da, ürünlerinizi 6 ay sonrasında kullanmamaya özen gösterin.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Deprem çantasında neler olmalı?
  Deprem çantasında neler olmalı?

  Süresi : 01:14 İzlenme : 679

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1837

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 2139

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 1972

 • Kaktüs tasarımı nasıl yapılır?
  Kaktüs tasarımı nasıl yapılır?

  Süresi : 01:26 İzlenme : 6207

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön