Her daim moda olarak kalacak 10 saç stili...

Dalgalardan at kuyruğuna... Senelerdir modası geçmeyen saç modelleri.

Her daim moda olarak kalacak 10 saç stili...

Peri  
Kısa saç modellerinden biri olan peri modeli için saçlarınızı biraz karıştırın. Üst kısımlarda asimetrik dağılımlar yapmaya çalışın. Maskülen bir görünüme sahip olacağınız bu saç stili 1967'lerde podyumlarda kullanıldığından beri çok moda. Sizde küçük bir yüze sahipseniz bu saç stilini deneyebilirsiniz.

Ters yüz
Saç uçlarının yukarıya doğru kıvrıldığı saç modeli 1970'lerde Mary Tyler Moore ile moda oldu. Yeni sezonda bu modeli uygulamak için Carrie Underwood gibi aralarda uzun düz parçalar bırakarak deneyebilirsiniz.

Bob
İlk zamanlarda Dianna Agron ile moda olan saç, denendiği günlerden itibaren en mükemmel halini alan saç modeli, şimdilerde çok köşeli bir hal aldı. Katlı kesimin bu saç modeline uygulanması ile birlikte daha tarz bir görünüm yakalayabiliyorsunuz. Mükemmel bir şekil yaratmak zorunda değilsiniz. Dağınık bir bob saç ile oldukça seksi bir görünüm yakalayabilirsiniz.

At kuyruğu
1960'ların Çakıl Çakmaktaş zamanlarına kadar uzanan at kuyruğu modeli günümüzde çok farklı tarzlarda uygulanabiliyor. Kahküller ile birlikte ön tarafta saçınızın uzun kısımlarından bırakacağınız tutamlar ile yüzünüzü çerçeveleyen bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Dalgalar
İlk kez 1976 senesinde Farrah Fawcett ile ünlenen dalgalı saçların aksine yeni dalgalı saç modelleri daha modern ve katlı. Saçınızı öne eğip parmaklarınızla saçlarınıza hacim verin. Daha sonrasında tekrar geriye atarak sprey veya köpükle kalıcı hacim sağlayın. Dalgalarınızın az hacimli olmasını istiyorsanız, onları kulak hizanızda itibaren şekillendirmeye başlayabilirsiniz.

Tepesi kabarık
Saçınıza Rock and Roll efekti eklemek için bu saç modeli birebir. Yalnız kabarıklığın abartılı olmaması için tek bir tarafta olmasına özen gösterin. 1995 senesinde Friends dizisinin Rachel'ı Jennifer Aniston'da gördüğümüz saç modelinde doğal görünmesine özen gösterin.

Kıvırcık
1980'lerde Glenn Close ile ünlenen saç modelinin günümüzde doğal görünmesi için dokunabilir olmasına özen gösterilmesi gerekiyor. Kıvrımlarınızın daha doğal görünmesi için saçlarınızı sarmaya başınızın üst kısmından başlayıp, kulaklarınıza doğru inebilirsiniz.

Topuz
Tarih tekerrürden ibaret derler. Naomi Campbell'ın topuzu 1961'lerdeki Tiffany'de Kahvaltı filmindeki Audrey Hepburn'un topuzunu andırıyor. Naomi, bu saç modelini günümüze topuzun tepesinden bıraktığı 3 bukle ve kaşlarına kadar inen kahkülleri işe güncellemiş.

Uzun ve düz
Uzun saçlarınızın ortadan ayrılmış bir şekilde iki yana ayrılması, size modern bir görünüm kazandırır. Saç modeli basit görünebilir fakat size sofistike bir görünüm kazandırır. 1971'de Maureen Mccormick'in saç modelinden bu yana günümüzde bu modelin en başarılı temsilcisi Gwyneth Paltrow'dur. Saçlarınızı düzleştirmeden önce parçalara ayırın ki, saçlarınızı düzleştirdikten sonra aynı hizada olsunlar. Ayrıca yumuşatıcı serumlar ile fazladan parlaklık elde eder, elektriklenmeyi engellersiniz.Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 200

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 553

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 511

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 546

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 914

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön