Ananasın güzelliğinize faydaları

Ananasın hem sağlığınıza hem de güzelliğinize olan faydalarını biliyor musunuz?

Ananasın güzelliğinize faydaları

Ananas ve ananas suyu lezzetli olduğu kadar, faydalıdır da. Çok güzel kokar, serinletir ve tazeler. Üstelik güzelliğinize güzellik katar.Saç köklerini güçlendirir

Eğer beslenmenize ananas eklerseniz, saçlarınızın dökülmesi hakkında daha az endişelenebilirsiniz. Düzenli olarak tükettiğinizde, ananas saç köklerinizi güçlendirir. Antioksidanlar ve C vitamini açısından zengindir ve saçınızın daha elastik ve saç tellerinizin daha kalın olmasını sağlar.

 

Diş ve diş etlerinin sağlığını korur

Yüksek C vitamini içeriği, ananasın diş ve diş etleri sağlığı için çok önemli olmasını sağlar. Dilim dilim ananas yemelisiniz. Dişlerin daha beyaz görünmesini sağlar, diş plaklarını önler.

 


Ölü deri hücrelerinden kurtulmak için faydalıdır

Taze ezilmiş ananas, cildiniz için en iyi peeling ajanlarından biridir. Kollajen yenileyici özellikler içerdiği gibi, ölü deri hücrelerinden kurtulmanıza, cildinize olan kan akışının güçlenmesine ve dolayısı ile daha canlı ve sağlıklı görünmesine neden olur. Çatlamış ayak topuklarında sürüldüğünde zaman kaybetmeden yenilik vaat eder.

 

 

 
Taze ve nemli bir cilt

Ananaslı yüz maskesi, yaşlanma etkilerini azaltmak ve genç bir görünüm sağlamak için oldukça faydalıdır. Çünkü cilde zarar veren serbest radikalleri ortadan kaldıran alfa-hidroksi asitleri ve antioksidanlar içerir.

 

 


Şişlikleri ve kırışıklıkları giderir

Sivilceler, lekeler, şişlikler ve kızarıkları gidermek için en iyi yollardan birisi cildinize direk olarak ananas suyu sürmektir. Uyguladıktan sonra 10 dakika beklemeniz yeterli. Hali hazırdaki cilt problemlerini azalttığı gibi, gelecekte sizi bekleyen kırışıkların oluşumunu da azaltacaktır. Ananas, hassas ciltler için de uygundur.

 

 
Tırnakları ve epidermi kuvvetlendirir

Kuru eller, çatlamış tırnaklar ve tırnak etlerinden mi muzdaripsiniz? Ananas, denemeniz gereken mucizevi meyvenin ta kendisi! Ananas tüketmek vücudunuzdaki herhangi bir vitamin eksikliğini çözecektir ve bu da tırnaklarınıza ve tırnak etlerinize sağlığını geri kazandırır. İyileşmeyi, ananas suyunu direk uygulayarak hızlandırabilirsiniz.

 

 

 
Yumuşak dudaklar

Bir parça ananası dudaklarınıza sürerek, onun asitik doğasından faydalanmak ve dudaklarınızdaki ölü derilerden kurtulup, yumuşacık olmalarını sağlamak için yeterlidir.

 

 

 
Siyah noktalarla savaşır

Siyah noktalardan muzdaripseniz, ananasın topikal kullanımı lekeleri azaltarak, içerdiği enzimler sayesinde daha parlak, yumuşak bir cilde sahip olmanıza yardım eder. Bir parça pamuk üzerine döktüğünüz ananas suyunu sorunlu bölgelere uygulamanız ve birkaç dakika sonra yıkamanız yeterli.

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 3933

 • Evde kot eskitme nasıl yapılır?
  Evde kot eskitme nasıl yapılır?

  Süresi : 00:56 İzlenme : 3415

 • Pilav nasıl yapılır?
  Pilav nasıl yapılır?

  Süresi : 00:59 İzlenme : 1405

 • Doğum korkusu nasıl yenilir?
  Doğum korkusu nasıl yenilir?

  Süresi : 02:20 İzlenme : 4281

 • Kabak tatlısı nasıl yapılır?
  Kabak tatlısı nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 3454

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön