Bikini ağdası yaptırmadan önce bilmeniz gereken 8 şey!

Ağda yaptırmadan önce bilmeniz gereken çok şey var!

Bikini ağdası yaptırmadan önce bilmeniz gerekenler

Kadınların kabusu bikini ağdası kadar ürkütücü bir şey daha yoktur; sürekli ertelenir ve şikayet konusu olur. Ancak daha önce birkaç kez ağda yaptırmış olan herkes bilir; aslında o kadar da kötü değildir – uygun bir şekilde bilgilendirildiğiniz sürece. İşte size ağda yaptırmadan önce bilmeniz gereken 8 şey:

 

Zamanla kolaylaşır

Ağda, her ziyaret sonrası kolaylaşır. İnsanlar bazen denemek ya da ilk seferden sonra devam etmek konusunda tereddüt ediyorlar; acı yüzünden geri çekiliyorlar. İlk seferden sonra, çok daha kolaylaşır ve zamanla kolaylaşmaya devam eder.

 

İlk ağdanızı hamileyken yaptırmayın

Hamile kalmadan önce ağda yaptırdıysanız, devam edebilirsiniz. Ancak hamile kaldıktan sonra, vücut sürekli büyüdüğünden bölgeye uygulama yapmak zorlaşır ve kıllar da hormonsal değişimler sonucu kalınlaşmaya başlar. Bu yüzden hamilelikte ilk kez ağda yaptırmak, biraz travmatik olabilir.

 

Gittiğiniz ağda salonundaki uyarı işaretlerine dikkat edin

Özel bir ağda odası yerine, perdeyle kapatılmış bir bölge, kullanılmış ağda bezleri, kirli bir oda ya da eldivensiz uygulama; bunlara tanık olduğunuz ağda salonlarından hemen uzaklaşın.

 

 

Regl döneminde ağda yaptırabilirsiniz; ancak…

İş, programa sadık kalmada bitiyor; bu yüzden randevunuz regl döneminize de denk gelse, yine de yaptırın ağdanızı. İlk ağda deneyiminizi regl esnasında yaşamayın; kendinizi rahatsız hissedersiniz. Ancak yıl içerisinde denk gelmemek neredeyse imkansız. Tampon kullanın ve ağdacınızın durumdan haberdar olmasını sağlayın.

 

Ağdanın uzun vadedeki etkileri, acıya değer

Kılları gittikçe daha yumuşak, daha ince ve daha seyrek olacak. Bu sonuçların derecesi ve hızı, kişiden kişiye değişir; 3-4 seansta kıl oranı yarı yarıya düşen insanlar olabiliyor. Bazıların da ise süreç daha yavaş işliyor.

 

Kullandığınız ağda türü önemlidir

Kullanılması gerekli olan tek ağda, sir ağdadır. Çam sakızı ağda, geçmişte kaldı artık – hem pis, hem sıcak, hem de cilt için oldukça zararlı. Daha çok acıttığından bahsetmeye bile gerek yok.

 

 

Ağda acısını azaltmanın yolları var

İsterseniz Advil kullanabilirsiniz; ancak acıyı azaltmak için yapabileceğiniz en iyi şey, programa sadık kalmaktır. Kıllar, çok uzun ya da çok kısa olmamalıdır. Ve de rahatlamanız gerekiyor. Dikkatinizi dağıtabilmek için ağdacınızla sohbet edin ve kaslarınızı mümkün olduğunca gevşetmeye çalışın.

 

Ağdadan önce ya da sonra egzersiz yapmayın

Ter, kıllara yapışan ağdanın işine engel olabilir. Ağdadan hemen sonra egzersiz yapmak ise hassas cildinizin ciddi tepkiler vermesine yol açabilir. Özellikle de ağda ile yeni tanışıyorsanız, spordan önce 24-48 saat beklemeniz gerekiyor. Tahriş oluşmaması için bölgenin temiz kalması şart.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 1421

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 7258

 • Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...
  Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...

  Süresi : İzlenme : 181

 • Ne zaman su içilmez?
  Ne zaman su içilmez?

  Süresi : İzlenme : 6072

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 2840

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön