Kusursuz bir bekârlığa veda için 8 ipucu!

İşte size güzel bir bekârlığa veda partisi için 8 tüyo…

Kusursuz bir bekârlığa veda için 8 ipucu!

Bir kadın için bekârlığa veda partisi, gelinin arkadaşlarıyla, kadın akrabalarıyla ve diğer sevdiği dostlarıyla birlikte olma fırsatıdır. Kına gecesi ya da gelin hamamından farklı olarak bekârlığa veda partisi çok daha eğlenceli ve çılgın geçer. Evlilik yolundaki kadın için son bir isyan fırsatı anlamına gelebilir.

Davet listesi... 

Bu listeyi hazırlamak ustalık ve biraz da gizlilik ister. Liste sadece gelinin en yakın arkadaşlarından, en iyi anlaştığı akrabalarından ve nikah şahitlerinden oluşur. Gelinin 1 yıldan fazla süredir görmediği arkadaşları davet edilmez. Liste sır gibi saklanır.

Buluşma mekânı...
Herkesin seveceği bir mekân olmalıdır ama gelin grup dışından başka insanların da olduğu topluma açık bir mekânda bu kutlamayı yapmak istemeyecektir, özellikle sonu kremşantili bir kutlama olacaksa! Bir restoranda buluşup sonra eve geçmek en idealidir.

İçecek...
Bekârlığa veda partisinde herkes normalden daha fazla içecektir. En ideali gelinin ertesi gün hiçbir şey hatırlamaması ve çekilen fotoğraflardan ne yaptığını görerek eğlenmesidir. 

Spa seansı...
Hafta sonu için bir spada gelin ve arkadaşları için yer ayırtın. Gelini düğüne, evlilik fikrine hazırlaması ve gevşetmesi için masaj yaptırın, beden rahatlatıcı terapiler uygulatın. Seçilecek spa gelinin tüm arkadaşlarının gelebilmesi için uygun fiyatlı olmalıdır.

Gelin hamileyse...
Günümüzde artık pek çok kadın hamile kaldıktan sonra evlenebiliyor. Hamile bir gelinin bekârlığa veda partisi, aynı zamanda yakında doğacak bebekten dolayı uykusuzluk habercisi olduğundan son bir eğlence fırsatı olarak görülebilir. Düğünden önce gelinin gözlerini kapatıp ona kız arkadaşlarıyla eğlenebileceği ve lezzetli şeyler yiyebileceği bir gece sürprizi yapabilirsiniz.

Hediye...
Gelin için özel hediye verin. Bu bir mücevher olabilir ya da gezerken çok beğendiği bir çanta ya da semtinizdeki bir resim atölyesinden sanat dersi gibi.

Anneler...
Bekârlığa veda partisine annelerin davet edilip edilmeyeceği konusu tabii ki gelinin tercihine göre değişir. Ama bize sorarsanız davet edilmelidir. Büyük ihtimalle gelmeyecektir ama gelirse sadece kekli, çaylı, hediyeli, sohbetli ilk kısmına gelebilir, ikinci kısım olan eğlence kısmında anneler olmasa daha iyi olur.

Unutmayın!
Bekârlığa veda partileri hayatımızın kesinlikle unutulmayacak anılarıdır. Tamamen gelinin tercihlerine, sevdiği şeylere göre planlanmalıdır.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 35

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 415

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 363

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 488

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 820

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön