İkinci evliliğinizi yapmak üzeresiniz ve endişeleriniz mi var!

Boşanma iki taraf içinde yıkıcı bir deneyimdir. Her iki kişide kutsal bulduğu ilişkisine nokta koymuştur. Tüm bu durumlardan sonra, yani boşanmanın ardından yeniden evleniyorsanız büyük bir karar veriyorsunuz demektir. Makul bir karar almadan adım atmayın. İkinci evliliğiniz için dikkat etmeniz gereken yönler var!

İkinci evliliğinizi yapmak üzeresiniz ve endişeleriniz mi var!

Boşanma sonrası yapılan evliliklerde psikolojik ve sosyal sorunlar oluşması üzerinde durulması gereken bir konudur. Böyle büyük bir adım atmadan önce, bütün bu konulara bakmak ve bu kez daha iyi ve anlayışlı bir ilişki içine girmek için dikkatli olmanız gerekir.

Boşanan kişilerin evlilik konusunda daha bilinçli olduğu açık bir gerçektir. İkinci evliliklerde genel olarak tarafların birbirlerine sarılmaları ve özgürce tadını çıkarmaları biraz zor ancak bu insanlar hakkında daha bilinçli olduğu açıktır ilişkiler sonra boşanma. İkinci evlilik çoğu kez sarılıp ve özgürce tadını çıkarmak için biraz zor. Ancak, boşanma sonrası evlilikler olur ve doğru bir karar verilmişse mutlu olunabilir.


İkinci evliliği yaparken dikkat etmeniz gereken ipuçları sadece yasal yollardan onaylı bir ilişki yaşamak ya da mali açıdan rahatlamak için ikinci evliliğinizi yapıyorsanız size önerimiz ne kendinize nede müstakbel eşinize bunu yaşatın.

Eski eşinizi unuttuğunuza inanıyorsanız, psikolojiniz iyiyse ve müstakbel eşinize ciddi anlamda duygusal hisleriniz varsa bu yeni evliliğiniz için huzur ve mutluluk demektir.

İkinci evliliğiniz ilk evliliğinizdeki hataları anlamak için iyi bir sebep olacaktır. Eksikleri ve yanlışlarınızı anlayacaksınız. Yeni evliliğinizde eski hataları tekrarlamamak ilişkinizde başarılı olmanıza yardımcı olacaktır.

Eşinizi anlamak ve onu tanımak için dinleyin. Eski eşinizle onu karşılaştırmayın. İkinci evliliğiniz sizin için fırsattır ve sizin için sağlanmıştır.

Herhangi bir zarar görmekten ya da ilişkiyi kaybetme korkunuz olmadan duygularınızı yaşayın ve yaşamınızı paylaşın. Eşiniz ve sizin aranızda ortak bir anlayış vardır ve o gerçekten sizi sevdiği için ikinci evliliğiniz olmayı kabul etmiştir. Eşinize de sizi kaybedebileceği korkusunu vermeyin.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 52

 • Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı yapıyoruz
  Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı...

  Süresi : 17:20 İzlenme : 566

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 1949

 • Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?
  Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?

  Süresi : 25:51 İzlenme : 2147

 • Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!
  Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!

  Süresi : 14:14 İzlenme : 955

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön