Babamız evde yok, kapıyı açamayız!

Babamız evde yok, kapıyı açamayız!

Bazı sözler vardır, kulaktan girer, yutaktan süzülür, kanı ısıtır ve löp diye bir yere sıkışır, çıkmaz. Çıkmadığı gibi göz nezlesi misali kaz ayaklarının çukurunda küçük su birikintileri yapar. Hele de bir çocuğun ya da bir annenin dilinden dökülmüşse, ayak tabanlarının zeminine kadar kırık misketler batar içine.. İzmir’de bir kapı çalınır ve tizden bir ses der ki ‘babamız evde yok, kapıyı açamayız!’

 

Bazı babalar var ki, başkasının bebesinin tecavüzcüsü, 39 kişinin, 30 binlerin azraili, Afgan, Filistinli, Somalili, Hiroşimalı ve daha nice çocuğun katlinin emir vereni. Akşam evlerine gittiklerinde 'gel çocuğum' diye dizine oturtup Şeker Portakalı okuyanı, ninni söyleyeni, ateşini ölçeni, matematik çalıştıranı… Sabah kalkıp işe gittiğinde uçak kaldırtanı, bomba attırtanı. Akşam döndüğünde mükellef sofranın başına geçip karısına 'eline sağlık' diyeni. Dost meclisinde kadeh kaldıranı, doğum günüymüş, evlilik yıldönümüymüş atlamayanı. İyi babalar, güzel babalar, paralı, güçlü babalar… Bazen eroin satan, bazen kara para aklayan, gıdaya ambargo uygulayıp kan akıtan ama kan yapar diye çocuklarına bol protein tıkan babalar. Evinde çocuğuna kötü örnek olmasın diye silah saklamayan, kapısında bin tane silahlı muhafızı olan gizliden silah pazarlayan babalar. Pedagog tv önermiyor diye her haberde çocukların öldüğü tv’yi açmayan, sanat kulağı gelişsin diye Çaykovski dinletip piyano dersi aldıran babalar. Düğmeye basmayı, pimi çekmeyi, uçkurunu sallamayı seven babalar…

 

'Istırap çeken insan bu dünyanın vicdanıdır' diyor bir yazar. Bu denklemi kuran da, bu çocuklara kapıyı açtırmayan da işte böyle babalar!

 

Köy mezarlıklarında ağaçlara gerilmiş bayraklar altında yatan babaların çocukları, ‘baban bir kahramandı yavrum’ denilen çocuklar, ‘bayrağını sen devralacaksın’ diye başı okşanan çocuklar, yarın unutulacak ve hatırlanmayacak çocuklar yetimliklerinin sebebini bu mutlu adamların yüzlerine bakarak anlasınlar, anlayalım.

 

Mutasyona uğramış genleri bırakan spermle baba olunmuyor. Allah spermin de şereflisini versin ki her çocuğun babası Fethi Sekin gibi olabilsin.

 

Hep olduğu gibi, başımız sağ olsun! 

 

denizgorenada

 

 

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 259

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 624

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 580

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 567

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 948

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön