Ölmeyen Türk Atatürk  

Ölmeyen Türk Atatürk  

 

“Hürriyet olmayan bir memlekette ölüm ve çöküş vardır. Her ilerleyişin ve kurtuluşun anası hürriyettir.”

-Mustafa Kemal Atatürk

 

Atatürk'ün dini inancını yargılayanlar; gerçekten inançlı insan ibadetini gizli yapandır, bunu reklam malzemesi yapan değil. Allah katında ibadetin, sadakanın gizlisi makbuldür, medya ordusunu peşine takıp cumaya gitmek ya da gazeteci ordusunun önünde bir vatandaşa yardım etmek ibadet değil, reklamdır. Ayrıca Türkiye Büyük Millet Meclisi ilk açılışında Hacı Bayram Camiye gidilir, orada namaz kılınır ve sonra dualarla açılır. Resimler var, kayıtlar var. Atatürk'ün ibadeti de tamdır, imanı da tamdır. Bir şehre gittiğinde okuduğu hutbe duruyor, radyo açılışını mevlit okutarak yapmıştır ve radyosu olan herkese dinlemesini söylemiştir. Atatürk'ün kalitesi, çağdaş ve ilerici düşüncesi, ilkeleri değil midir korkutan? Asrından yüz yıl ileride olan bir şahsiyet Mustafa Kemal Atatürk. Asalet böyle bir şey, ne söylese güzel söyler, ne eylese güzel eyler. Ayrıcalıktır Mustafa Kemal Atatürk. Asaletin, cesaretin, kültürün farklılığıdır.

 

Atatürk'e saygı duymayanlara: Memleket için, millet için, vatan için ömrünü cepheler de feda etmiş, yıkılmış bir devleti, yok olmuş hürriyeti, dünyaya kafa tutarak savunmuş, hainlerin güçlü ittifaklarının karşısında yalnızca milletini arkasına alarak savaşmış, ömrünün son günlerinde bile Hatay ilimizi topraklarımıza katmamız için dert etmiş böyle bir insana saygı duymayanları sorgulamaya gerek bile yok. Düşünemeyecek kadar aklını kaybetmiş olanların beyin ölümü zaten gerçekleşmiş demektir.

 

Dünyaya bir tane gerçek lider gelmiş, o da bize nasip olmuş. 34 yaşında tarihin en korkunç savaşlarından birinde işgal planına karşı Çanakkale'de destan yazıp tarihin akışını değiştiren komutan. Ne mutlu bize ki, yüz yıldır boy ölçüşülen, liderleri kıskandıran bir asaletin torunlarıyız. Hiçbir dünya liderleriyle eş değer değildir, Atatürk ölümsüzdür, diğerleri yok olup gitmiştir. Çizdiğin yolda, gösterdiğin hedefte yürümeye her ne durumda olursak olalım devam edeceğiz. Yerin Nur, mekanın cennet olsun, her zaman yüreğimizdesin…

 

Hülya Çakıcı

 

 

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 200

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 554

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 511

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 546

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 914

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön