İstersen, ki istemezsen de varız

İstersen, ki istemezsen de varız

Erkeksin ya, bitmez tabi tekmen. Bir parçanı alırlarken senden düğün dernek yaptılar diye hep en önemli sanırsın kendini. Doğruları söyleyen kadın senin gözünde "tü kakadır". Kendi öz annenin bacağından etkilenirsin. Minicik bebekten haz almaya cüret edersin. Şu sanal ortamda bile gördüğün, hiç tanımadığın bir profile gecenin bir yarısı fütursuzca, taciz içerecek sözler yazmayı hak görürsün kendinde. Eziktir senin cinsin dışındaki tüm canlılar.

 

Hattâ kadına yetmezse lâkin bir yerlerde gücün, erkeksin ya, ağacı tekmelersin, kediyi tekmelersin. Sen de böyle miras aldın bir önceki kuşağından. Anne karnında yediğin tekmelerden belki de kim bilir. Doğru ya kardeşim, kadını kadın yapan giydiğidir falan hafazanallah tövbe tövbe günahkar yapacaktır seni. Senin gibi olmadı diye, düşünüyor ve hür iradesi var diye, mahkumdur tekmelenmeye, itilip kakılmaya.

 

Hadi oradan. Kabul et, etme, memnun ol, olma sen ve senin gibiler; bu hayatın her yanında ve yerinde olacağız biz. Tülbentimizle tarlada dibinde ot yolacağız. Bikinimizle plajda güneşleneceğiz. Şortumuzla sokakta dolaşacağız. Döpiyesimizle ders vereceğiz amfilerde. Üniformamızla can koruyacağız, semalarda uçacağız. Fezaya çıkacağız, derinlere dalacağız. Kanseri araştıracağız laboratuvarlarda. Ölümcül hastalıklara çareler arayacağız. Pantolonumuzla çalışacağız. Tulumumuzla fabrikada, beyaz önlüğümüzle hastanede, mini eteğimizle teyyaredeyiz. Kabul et, etme böyleyiz ve böyle de kalmaya devam edeceğiz. Tekmen bayıltır kesin. Can taşıyoruz çünkü. Ama şunu sakın unutma bir bayılır, bir ölür yeniden bin doğarız. Bu arada olur da bir gün hastanede o tekme atmaya cesaret ettiğin senden olmayan kadınlardan birini ünlersen eşinin muayenesi için, yahut kızın okusun istiyorsan illâ kadın öğretmenle merak etme yapacaklardır bunu. Çünkü bu güzel memlekette düşünceleri hâlâ kömüre bulanmamış aydınlık ve adam olan babaların kızları da var!

 

 

Neriman Ekinci

 

 

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 200

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 554

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 511

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 546

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 914

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön