Adam 72, kızcağız 9 yaşında...

Adam 72, kızcağız 9 yaşında...

72 yaşında, 9 yaşındaki kız çocuğuna cinsel tacizde bulundu; duruşmalarda iyi hali yüzünden ve olayı samimi anlattığı için, tahliye edildi. Yani mesele 72 yaşında birisinin cinsel tacizde bulunması değil, cinsel taciz olayını samimi anlatmasıymış.

 

Samimi anlatım nedir? Nasıl oluyor? Hakime ‘kanki naber?’ mi deniyor? Bu kararı veren hakimler ve savcılar bu durumların sorumlularıdır. Bu taciz, tecavüz olaylarının kendi başlarına mı gelmesi gerekiyor, ciddiyeti anlayabilmeleri için? Yoksa başlarına gelmeden anlamayacaklar mı adaletsiz davrandıklarını?

 

Baksan ağzında diş yoktur. Baston yürüyordur. 9 yaşın torununun çocuğu yaşındaki bir yavruya nasıl tahrik olduğunu mu anlattı? Bu yaratığı da HAKİM olayı anlattı diye iyi halden hiç tutukluluk bile yaşamadan bıraktı mı? Niye yaptın diye sorsak? Terbiyesiz yaşlı birisine saygısızlık. Ne terbiyesiz yetişiyor bu gençlik derler... Biz anında terbiyesiz oluruz. Otobüs veya dolmuşta kolaysa 2 dakika geç yer ver. Otobüsün bütün ahalisi birlik olur terbiyesiz yaparlar sizi. Ama adım atacak dermanı bulamazken, taciz edecek dermanı bulurlar. Sonra da iyi halden rahat rahat gezerler. Yeni bir pislik yapmak için aranırlar.

 

Mesele ne kadar aşağılık bir adı olmak değil, düzgün giyinmek ve cümle kurmak. Hakim kıyafetini ve konuşmanı beğendi mi oh suçsuzsun! Hakimler ve cezalar bu kadar hafif olursa daha ne suçlar işlenir. İdam cezası tecavüz, terör, taciz gibi adi suçlara kesinlikle gelmeli. Başka türlü başlayan bu pislik akını temizlenmeyecek.

 

Hülya Çakıcı

 

 

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Doğumda sancı neden olur?
  Doğumda sancı neden olur?

  Süresi : 01:49 İzlenme : 2531

 • 4 cilt tipine uygun kil maskesi tarifi
  4 cilt tipine uygun kil maskesi tarifi

  Süresi : 00:57 İzlenme : 1216

 • Hayvanlarla ilgili bilmediğiniz gerçekler
  Hayvanlarla ilgili bilmediğiniz gerçekler

  Süresi : 00:58 İzlenme : 398

 • Deprem çantasında neler olmalı?
  Deprem çantasında neler olmalı?

  Süresi : 01:14 İzlenme : 701

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1851

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön