Seni tanıyorum çürükler içindeki kadın!

Seni tanıyorum çürükler içindeki kadın!

Ben de seninle aynı durumdaydım. Seni çok iyi anlıyorum. Ben kurtuldum. Sen de yapabilirsin.

 

Gözlerindeki o bakışı biliyorum; o korkmuş, yenilmiş, depresif, kırılgan bakışı… Seni biliyorum, çünkü aynı bakış bir zamanlar benim gözlerimde de vardı.

 

Korktuğun birisi ile yaşamanın ne demek olduğunu gayet iyi biliyorum. Ne yaşadığını biliyorum. Hasta hissederek uyumanın ve korkarak uyanmanın ne demek olduğunu biliyorum.

 

Ve beni duymanı istiyorum: aile içi şiddet mağdurusun ve bu kesinlikle senin suçun değil.

 

Verdiğin psikolojik savaşı biliyorum. Özgüveninin nasıl yerle bir olduğunu ve sabit bir olumsuzluğa hapsolduğunu biliyorum. Kendini nasıl işe yaramaz, yaralı, aptal ve tembel hissettiğini biliyorum, bu yüzden de gördüğün öfkeyi hak ettiğine kendini inandırdığını biliyorum. Gördüğün fiziksel ve duygusal tüm şiddetin sorumlusu olduğuna inandığını biliyorum.

 

Eğer biraz daha iyi ve becerikli bir kadın olsaydın, tüm bu yaşananlardan kurtulacağına ve onaylanacağına inandığını biliyorum. Hatta mutlu olacağınıza ve onun sizi sevebileceğine inandığını biliyorum.

 

Sonuçta, arada sırada da olsa, o oldukça iyi biri ve iyi bir baba, öyle değil mi? Kalbinizde bir hazine gibi sakladığınız anılarınız var, dönüp dönüp sığındığınız ve yenilerini yaşayacağınızı umduğunuz anılar… Bunlar sizin umudunuz oluyor. Yeniden sevgi dolu, kibar ve nazik olabileceğine dair umudunuz sürüyor.

 

Aslında o sizi seviyor, öyle değil mi?

 

Hayır, sevmiyor!

 


Öfkesi onun kişiliğinin bir parçası ve siz sadece daha önce bu öfkeyle tanışmamıştınız. Ve işin aslı öfkesini kalıcı olarak dindirecek hiçbir şey yapamazsınız. Yaptığınız ya da söylediğiniz şeyler onun bu davranışa sebep değil, o yüzden aynı şekilde vazgeçmesine de sebep olmayacaklar.

 

Her şey onunla ilgili. Sizi suistimal etmesinde hiçbir katkınız yok. Hiç! Onu ne kadar sinirlendirdiğiniz ya da ne yaptığınız önemli değil. Yemeği yakmış, işten eve dönerken geç kalmış, kız arkadaşlarınızla gece dışarı çıkmış olabilirsiniz. Önemli değil.

 

Bir yetişkin olarak, duygularını kontrol etmek kendi sorumluluğu çünkü bunu yapabilecek tek insan o. Sağlık sorunları olabilir, bağımlı olabilir ya da sadece yaradılışı böyledir; sonuç aynı, birlikte olduğu insana şiddet gösteren birisi hiç kimseyle birlikte olmamalıdır.

 

Onu iyileştiremez, düzeltemezsiniz. Kendi güvenliğinizi sağlamalısınız.

 

Bir de kafanıza sokmaya çalıştığı tüm o saçmalıklar var. Ne kadar tembel, aptal ya da çirkin olduğunuza dair. Peki sizden bu kadar hoşnut olmayan bir adam, neden hala sizinle birlikte? Standartlarını ne kadar yüksek tuttuğunun hiçbir anlamı yok, öyle değil mi? Siz bahsettiği gibi bir insan değilsiniz. Size saygı duyan biri ile birlikte olmayı hak ediyorsunuz.

 

Sizi psikolojik ve fiziksel olarak yıkmak istiyor çünkü size layık olmadığını biliyor. Sizi korkutarak ve üzerek kontrol altında ve kafeste tutmak elindeki tek koz.

 

Onu tatmin etmenin hiçbir yolu yok. Onu terk etmelisiniz!

 

Hem de hemen!


Bunu tek başınıza yapacak gücü kendinizde bulamıyorsanız, yardım isteyebileceğiniz insanlar ve kurumlar olduğunu unutmayın.

 

 

rumuz: ventura

 

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Diyet yapmadan formda kalmanın ipuçları
  Diyet yapmadan formda kalmanın ipuçları

  Süresi : 25:37 İzlenme : 2427

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 6360

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 4024

 • Hindistan cevizi yağıyla diş macunu nasıl yapılır?
  Hindistan cevizi yağıyla diş macunu nasıl...

  Süresi : 00:59 İzlenme : 5950

 • Vintage giyim önerileri
  Vintage giyim önerileri

  Süresi : 02:55 İzlenme : 709

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön