Kot Pantolonlu Keman Virtüözü "David Garrett"

Kot Pantolonlu Keman Virtüözü "David Garrett"

Keman sanatçısı dediğimizde hepimizin aklına standart bir görüntü gelir, işte David Garrett öyle değil. You Tube sayesinde onu, Hungarian Dance No:5 parçasını çalarken tanıdım. O gün bu gündür, David Garrett, müthiş yeteneği ile harika parçalar çalan, sempatikliği ile dinlerken aynı zamanda kendini de izlettiren birisi oldu benim için.

 

Konser listesini sürekli takip ettiğim David Garrett, şans mıdır, kısmet midir, bir fuar için bulunduğum Moskova şehrinde aynı tarihlerde konser verecekti. Moskova'nın en ünlü konser salonlarından biri olan Tchaikovsky Concert Hall'da.

 

2 Mart 2015 tarihinde o tarihi konser salonunda solist olarak David Garrett ile birlikte Vladimir Spivakov yönetimindeki Rusya Ulusal Filarmoni Orkestrasını da dinleme fırsatı buldum. Konser 19:00'da başladı, bütün anonslar Rusça yapıldı ve fotoğraf/video çekmek kesinlikle yasaktı. Ama yeni jenerasyon bu yasağa çok fazla uymuş sayılmaz, ben de dahil ;). Uzun iki parça çaldılar, gerçekten büyüleyiciydi. Ve konserin ilk yarısı 1 saat sonunda bitti. 3 katlı konser salonunun bir anda bütün katlarından genç kızlar ellerinde çiçeklerle sahneye yaklaştılar. Bu arada sahne arkasına geçen David ve Vlademir, durmayan alkışlara saygı için tekrar sahneye çıkıp teşekkür ettiler. Ama alkışlar durmadı ve bir kez daha gelmek zorunda kaldılar ve bu sefer David tek başına kısa bir parça daha çaldı. Alkışlar ve çiçekler eşliğinde teşekkürünü ettikten sonra ayrıldı. Konserin devamı Vlademir Spivakov yönetiminde Filarmoni Orkestrası ile devam etti.

 

Klasik müzik, çiçekler, alkışlar... gerçekten büyüleyiciydi. Benim için kot pantolonu ile keman çalan David Garrett bu defa kot pantolon giymemişti ama bütün karizması ve yeteneği ile göz dolduruyordu. David Garrett'i tanımayanlar için, kendisi henüz 34 yaşında ve dünyanın en önemli Keman Virtüözlerinden biri. Alman Keman Virtüözü olan David, Almanya'nın yanı sıra dünyanın bir çok şehrinde konserler veriyor ve hayranları hiç bir konserini kaçırmıyor. Tesadüf eseri tanıdığım bir sanatçı olan David'in Türkiye'de ne kadar tanındığı hakkında bir fikrim yok fakat henüz görünürde bir konseri olduğunu da sanmıyor. Benim için büyük bir kısmet olan bu konseri onu canlı dinleme imkanı bulamayan ve tanımayanlar için anlatmak istedim. Tanımayanlar için David Garrett'i Hungarian Dance No:5 parçası ile dinlemelerini öneririm.

Daha detaylı bilgi ve konser programı Daivd Garrett'ın internet sitesinde...


***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 7250

 • Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...
  Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...

  Süresi : İzlenme : 177

 • Ne zaman su içilmez?
  Ne zaman su içilmez?

  Süresi : İzlenme : 6069

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 2838

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 3118

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön