Okullarda 85 bin akıllı tahta internet bekliyor!

3 bin 657 okula yerleştirilen 85 bin akıllı tahtanın altyapı eksikliği nedeniyle kullanılamadığı belirtildi. Bazı okullarda tahtaların kurulumu yapılamazken, bazı okullarda ise internet bağlantısı sorunu yaşanıyor.

Okullarda 85 bin akıllı tahta internet bekliyor!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından geçen yıl pilot uygulamayla başlatılan eğitimde FATİH Projesi, altyapı sistemleri tam olarak kurulamadığı için uygulamaya geçmedi. Geçen yıl 17 ilde 52 okula 500 akıllı tahta dağıtılmıştı. MEB Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Birol Ekici, bu yıl 85 bin akıllı tahtanın toplam 3 bin 657 okula yerleştirildiğini açıkladı. Ancak bazı okullarda tahtaların kurulumu yapılamazken, bazı okullarda ise internet bağlantısı sorunu yaşanıyor.

 

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, akıllı tahtalara etkin bir internet hizmeti sunabilmek için gerekli altyapı ihalesinin yapıldığını söyledi. İhale geçtiğimiz yıl ocak ayında gerçekleştirilmişti.

 

“620 bin sınıfa akıllı tahta!”

Müsteşar Yardımcısı Ekici, gelecek şubat ayında 49 bin tablet bilgisayarın yanı sıra akıllı tahta da dağıtılacağı bilgisini verdi. Şubat 2015’e kadar projenin tamamlanacağını belirten Ekici, “42 bin okulumuzda ve 620 bin sınıfımızda akıllı tahta ile geniş bant internet olacak” dedi. Akıllı tahtaların bakımını ihaleyi alan firma yapacak. Tahtalar elektrik kesildiğinde de çalışacak. Lokal elektrik kesintilerinde sistemin kopmaması için verilerin kaydedilmesini sağlayan güç kaynağı kullanılacak.

 

470 bin daha alınacak!

Ulaştırma Bakanlığı, proje kapsamında alınacak 470 bin akıllı tahta için daha ihale hazırlığı yapıyor. İhaleye 2013’ün ilk aylarında çıkılması planlanıyor. Daha önce ihalesi yapılan Vestel’in 85 bin adetlik akıllı tahta alımı tamamlandı ve belirlenen pilot okullara teslim edildi.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ketojenik diyet nedir? Prof.Dr. Murat Baş yanıtlıyor
  Ketojenik diyet nedir? Prof.Dr. Murat Baş...

  Süresi : 18:58 İzlenme : 152

 • Diyet yapmadan formda kalmanın ipuçları
  Diyet yapmadan formda kalmanın ipuçları

  Süresi : 25:37 İzlenme : 2957

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 7025

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 4288

 • Hindistan cevizi yağıyla diş macunu nasıl yapılır?
  Hindistan cevizi yağıyla diş macunu nasıl...

  Süresi : 00:59 İzlenme : 6074

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön