23. Ay çocuk gelişimi

Anne nereye gittiğini sanıyorsun? Dışarı çıkmaya çalıştığınızda bebeğinizin vermeye çalıştığı mesaj bu olabilir. Bebeklerde ki ayrılık korkusu birinci senede gelir ve gider ama ikinci doğum günü civarında olan dönemde bu durum sık sık çok zorlaşır. Buna neden olan birkaç şey vardır; yeni kardeş, bakıcı veya onunla dalga geçeceğinizi düşündüğünüz yeni bir davranışının stresi.

23. Ay çocuk gelişimi

Anne nereye gittiğini sanıyorsun? Dışarı çıkmaya çalıştığınızda bebeğinizin vermeye çalıştığı mesaj bu olabilir.

Bebeklerde ki ayrılık korkusu birinci senede gelir ve gider ama ikinci doğum günü civarında olan dönemde bu durum sık sık çok zorlaşır. Buna neden olan birkaç şey vardır; yeni kardeş, bakıcı veya onunla dalga geçeceğinizi düşündüğünüz yeni bir davranışının stresi. Sebep her neyse gidişiniz kısa ve sevimli olsun (hiçbir zaman güle güle demeden evden çıkmayın).

Daha çok üzerinde durulması gereken bir diğer konu da bebeğinizin toplum içinde -alışverişte, tatilde veya restoranlarda nasıl davranması gerektiği. Kısa zamanda çok şey beklemeyin ama kibar ve kararlı şekilde açıklayın. Bunları açıkladığınız takdirde evde oturmak alışveriş ve yemeğe çıkmak daha etkili ve eğlenceli olacaktır.

Bebeğiniz bazen gün içinde bitkin düşebilir, özellikle sık sık siz işten eve geldiğinizde. Yemeği hazırlamadan önce onunla zaman geçirin  oyun oynuyor ya da hikaye anlatıyorsanız tüm dikkatinizi onunla geçirdiğiniz vakite verin. 10 dakika odaklanan bebekle zaman geçirmek tüm ruh halini değiştirir ve sizin iş yaparken de rahat bırakır.

Bunun yanı sıra diş fırçalamayı bebeğinize öğretin, ona renkli bir diş fırçası alın ve siz fırçalarken nasıl fırçalayacağını gösterin.

Bu taktik aynı zamanda saç tararken de olur. Bu süreci daha acısız atlatmanız için ona kendi tokasını seçmesine izin verin siz de kalın fırçalı işkenceyi azaltan saç dolanmalarını çözen ürünlerden alın.

İşkence demişken, bebeğinize kıyafetlerini giydirirken karşı ataklarla karşılaşabilirsiniz. Ona seçenekler sunun ve yardımcı olun böylelikle işler daha pürüzsüz ilerleyecektir. İyi Şanslar!

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 44

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 417

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 370

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 492

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 823

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön