Çocuklar, jonglörlük eğitimi ile yaratıcılık kazanıyor

Jonglörlük eğitimi çocukların zihin – beden uyumunu artırarak denge, koordinasyon ve konsantrasyon sorunlarını ortadan kaldırıyor, yaratıcılıklarını ve özgüvenlerini geliştiriyor.

Çocuklar, jonglörlük eğitimi ile yaratıcılık kazanıyor
 • Jonglörlük temeline dayalı kişisel eğitim programını Türkiye’de ilk defa hayata geçiren ByJong, özellikle anaokulu ve ilköğretim çağındaki çocukların ruhsal, fiziksel ve zihinsel gelişimlerini artırıcı aktiviteler gerçekleştiriyor.

 

 • ByJong Jonglörlük Eğitim Ekibi, ülkemizde yakın zamana kadar sadece eğlenceli bir gösteri aracı olarak görülen jonglörlüğü, hazırladığı özel program ile 4’ünden 104’üne her yaş grubunun kişisel gelişimini pozitif yönde artıran bir eğitim modeli haline getirdi. Türkiye’de sadece ByJong’un uyguladığı jonglörlük eğitimi, özellikle küçük yaştaki çocukların el, göz ve beden uyumunu geliştirip motor beceriler kazanmalarını, beynin hem sağ hem de sol loblarını birlikte çalıştırdığı için soyut ve somut zeka alanlarının gelişmesini, yaratıcılıklarının artmasını, reflekslerin iyileşmesini ve yüksek konsantrasyona sahip olmalarını sağlıyor. Etkisi Oxford Üniversitesi’nce yapılmış bilimsel çalışma ile de kanıtlanan jonglörlük eğitimi, otizm, dikkat ve algı eksikliği gibi bir takım rahatsızlıkların rehabilite aşamasına da destek oluyor.

 

 • Ülkemizde bu güne kadar eğlence organizasyonlarında karşımıza çıkan ve jonglör adı verilen kişilerin ellerinde küçük toplar ya da farklı nesneleri yere düşürmeden çevirmeye çalıştığı bir şovdan ibaret olan jonglörlük, ByJong sayesinde gösteri dünyasından sıyrılıp, farklı bir kimliğe sahip oldu. Serdar Güven’in 2000’li yılların başlarında çalıştığı okul kantinindeki su şişelerini, elinin üzerinde dengede tutmaya, şişeleri havada çevirmeye çalışmasıyla başlayan jonglörlük hikayesi, bugün kişisel gelişim ve rehabilitasyon sürecinde kullanılan etkin bir eğitim programı halini aldı. Kantinde çalıştığı yıllarda bu işe merak salan, ardından profesyonel jonglörlük eğitimi alan ve kişiye özel ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirip müfredat haline getirdiği bir de eğitim programı hazırlayan Güven, kurduğu ByJong ekibiyle, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi.


ByJong Eğitimleri anaokulu ve ilköğretim çağındaki çocukların gelişimine büyük katkı sağlıyor…
Küçük yaştaki çocukların özellikle motor gelişimlerine büyük fark katan jonglörlük eğitimi, onların zihin – beden uyumunu artırarak denge, koordinasyon ve konsantrasyon sorunlarını ortadan kaldırıyor, yaratıcılıklarını ve özgüvenlerini geliştiriyor. Bugüne kadar onlarca anaokulunda eğitimler düzenleyen ByJong ekibi, bedensel, zihinsel ve ruhsal gelişiminde problemler yaşayan çocuklara da özel dersler veriyor. Eğitimler, özellikler otistik çocuklar üzerinde de gözle görülür olumlu etkiler sağlıyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Doğumda sancı neden olur?
  Doğumda sancı neden olur?

  Süresi : 01:49 İzlenme : 2516

 • 4 cilt tipine uygun kil maskesi tarifi
  4 cilt tipine uygun kil maskesi tarifi

  Süresi : 00:57 İzlenme : 1195

 • Hayvanlarla ilgili bilmediğiniz gerçekler
  Hayvanlarla ilgili bilmediğiniz gerçekler

  Süresi : 00:58 İzlenme : 389

 • Deprem çantasında neler olmalı?
  Deprem çantasında neler olmalı?

  Süresi : 01:14 İzlenme : 695

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1846

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön