Çocuğunuzu gülümseyerek karşılayın!

Yetkililer, çocukları cep telefonlarına bakarak değil, gülümseyerek karşılamanın düşünüldüğünden daha da önemli olduğunu söylüyor.

Çocuğunuzu gülümseyerek karşılayın!

Okuldaki yetkililerin, çocuklara ne yapacakların; ne yapmayacaklarını söylemesine alıştık, neticede öğretmenlerin görevi çocukları eğiterek onların yetişkin hayatına kolayca atılmalarını sağlamak. Ancak, ebeveynlere okul tarafından direktiflerde bulunulmasına pek alışık değiliz.

 

İngilitere’nin kuzeyindeki bir okulda yetkililer, velilere “Çocuklarınızı cep telefonuyla değil, sıcak bir gülümsemeyle karşılayın” dedi. Bu yazının bulunduğu işaretler okulun üç girişine yerleştirildi ve böylelikle ailelerin çocuklarını almayı beklerken telefonda zaman geçirmek yerine çocuklarının gelişlerini seyretmeleri hatırlatıldı.

 

Okulun müdürüne göre asıl mesele var olan bir problemi çözmek değil, çocukların aileleriyle problemler yaşamalarını, birbirleriyle konuşmalarını ve iletişim kurmalarını destekleyebilmek... Bu yazıyı taşıyan tabelaların küçük ama çok etkili olduğunu söyleyen müdür konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Biz burada çocuklara iletişim becerilerini geliştirmelerini öğretmeye çabalıyoruz. Burada böyle bir çaba varken, ailelere de bu mesajı vermenin çok önemli olduğunu düşünüyorum.”

 

 

Tabelayı gören ailelerden bir kısmı patronluk taslandığını hissedip sinirlenmek yerine, hoş karşılayarak fark yaratmak adına tabelanın öğüdüne uyacağını söyledi. Büyük bir kesim ise çocuklarla iletişim kurmanın yalnızca burada beklerken telefonu bırakmakla olmayacağını, evde de bu iletişim ortamının bozulmadan devam etmesi gerektiğini ifade etti.

 

Çocuklara sorsaydık, mutlaka gülümsemeyle karşılanmak isterlerdi... Çünkü, siz de çocuğunuzun sürekli telefonla oynamasını ve sizinle pek konuşmamasını istemezdiniz...

 

 

Çocuk yetiştirmenin altın kuralları
+10
1- “Eteğini ört” İkide bir “eteğini ört, bacakların açılmasın”, “Öyle oturulur mu” deyin ki, ileride cinsel ilişkiye gireceği zaman da bacaklarını açamasın ve vajinismus olsun.  

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı yapıyoruz
  Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı...

  Süresi : 17:20 İzlenme : 368

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 1640

 • Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?
  Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?

  Süresi : 25:51 İzlenme : 1896

 • Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!
  Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!

  Süresi : 14:14 İzlenme : 860

 • Çocuklar ne izlemeli?
  Çocuklar ne izlemeli?

  Süresi : 41:12 İzlenme : 1077

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön