Çocuğunuzun legolarla yapabileceği 16 faydalı şey

Legoların çocuklar için saatler boyu eğlence demek olduğuna şüphe yok – anneler için ise dağınıklık sebebi baş belaları. Endişeye gerek yok! Kemerden vazoya, çocukların Legolarla yapamayacakları yok!

Çocuğunuzun legolarla yapabileceği 16 faydalı şey

1. Telefon tutacağı

Telefonunuz, Lego telefon tutacağında bir yandan dinlenirken bir yandan da şarj olsun. İnternetteki bir tariften yemek pişirirken telefonunuzu dayamak için de ideal. Çocuklarınıza ihtiyaç duyduğunuz kadar telefon tutacağı yaptırın.

 

2. Lego kolye

Bu kolye oldukça özel ve küçük çocukların bile yapabileceği kadar kolay. En basit versiyonla yetinebilir ya da birlikte kullanacağınız kıyafetlere bağlı olarak daha kompleks bir yapı da deneyebilirsiniz.

 

3. Lego kemer

Çocuklar genelde kemer giymekten hoşlanmazlar; ancak Lego kemerden asla şikâyet etmeyecekler! Bu kemerin yapımı çok kolay ve çocuğunuzun en sevdiği Lego figürünü her gün kullanabilmesi için tokanın oturduğu düz bir parçası var. 

 

4. Lego kuş evi

Kuşlar, çocuğunuza yeni evleri için teşekkür edecekler ve siz de kuşlara, evden en az 100 parça Lego’nun çıkmasını sağladıkları için teşekkür edeceksiniz. Çocuğunuzun Lego kuş evi yapabilmesinin birçok yolu var. Kuş evi projeleri ve resimleri.

 

5. Lego anahtarlık

İşte size ince zekâ ürünü bir fikir – anahtarlarınızı düzenli ve organize tutabilmek için Lego’nun inanılmaz yapıştırıcı özelliğini kullanın. Anahtarlığınıza delikli bir Lego parçası takın; eve geldiğinizde bu parçaları kullanarak anahtarlarınızı duvardaki Lego plakaya asın.

 

6. Lego cümle kurma oyunu

Çocuğunuza Legolar kullanarak cümle kurdurmayı hiç denediniz mi? Çocuklara erken yaşta okuma-yazama öğretmenin basit ama etkili bir yolu. Lego parçalarına farklı kelimeler yazarak çocuğunuzun bu parçalarla cümleler kurmasını sağlayın.

 

7. Lego bilye yolu

Bilye yolunun ne kadar harika olduğuna bakın. Fonksiyonel bir labirent yaratmak ve bilyenin yol boyunca ilerlemesini izlemek çok tatmin edici.   

8. Lego bilye labirenti

Dikey bir yol, başlangıç için zor geldiyse, küçük çocukların bile kolaylıkla yapabileceği basit bir labirentle de başlayabilirsiniz.

9. Lego vazo

Dekorasyonunuza uyan güzel bir vazo tasarlayabilir, çocuklarınızın vazoyu yapmalarını sağlayabilirsiniz. Ancak unutmayın ki Legolar ne kadar sağlam gibi görünseler de su geçirirler. Bu yüzden Lego vazonuzun içerisine ince bir cam vazo koymanız gerektiğini aklınızda bulundurun.

10. Lego kalemlik

Çocuklarınız, masaları için yeni bir kalemlik yapmaya bayılacaklar. Aklınızdaki bir tasarımı kullanabilir ya da içinizden geldiği gibi hareket edebilirsiniz. Tasarılarının görünüşü, çocuğunuzun hayal gücüne bağlı.

11. Lego akvaryum

Yapay bitkileri, batık hazineleri ve hatta balıkları bile unutun. Yalnızca Lego kullanarak harika bir akvaryum yapabilirsiniz. Çocuklarınız evcil hayvanlarını Legolarla yapabilirler.

 

12. Lego hoş geldiniz paspası

Çocuklarınıza Legolardan hoş geldiniz paspası yaptırabilirsiniz. Kapıdaki misafirlerinizi bu sevimli şeyle karşılayabilir, çocuklarınızın ne kadar yaratıcını olduklarını herkesin bilmesini sağlayabilirsiniz.

13. Lego bardakaltlığı

Desen ve renk tasarımları hayal gücünüze kalmış! Legolardan bardakaltlıkları yaptırarak çocuklarınızın ev dekorasyonuna katkıda bulunmalarını sağlayın.

14. Lego tıraş makinesi tutacağı

Her çocuk, babasının tıraş makinesi için bir destek yapmaktan hoşlanır, değil mi? İşte size şık bir tıraş makinesi tutacağı.

15. Lego lamba

İşte size koleksiyonunuzda bulundurmanız gereken harika bir parça. Bu şirin Lego lambayla evinizi sıcacık aydınlatabilirsiniz.

16. Lego diş fırçalık

Legoları kullanarak rengârenk bir diş fırçalık yapın ve çocuğunuzun dişlerini mutlulukla fırçalamasına tanık olun. İşe yarar bir şey, değil mi?

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı yapıyoruz
  Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı...

  Süresi : 17:20 İzlenme : 430

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 1730

 • Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?
  Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?

  Süresi : 25:51 İzlenme : 1996

 • Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!
  Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!

  Süresi : 14:14 İzlenme : 896

 • Çocuklar ne izlemeli?
  Çocuklar ne izlemeli?

  Süresi : 41:12 İzlenme : 1097

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön