Mükemmel dadıyı nasıl bulursunuz?

Mükemmel dadıyı arayıp, bulamadıysanız işte size yardımcı olacak fikirler...

Mükemmel dadıyı nasıl bulursunuz?

Çocuk büyütmek dünyanın en zor işlerinden biridir. Deneyimli ebeveynler, kendi ebeveynliğimize yön verirken kullandığımız en önemli kaynaklardandırlar. Bebek bakıcısı ararken yapmanız gereken ilk şey, arkadaşlarınızdan, ailenizden ve akranlarınızdan tavsiye istemek olmalıdır. Yardımını alabileceğiniz yakın arkadaşlarınız yoksa eğer, yerel çocuk bakım merkezlerine başvurabilir, bölgenizdeki bebek bakıcıları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

 

Potansiyel bir bebek bakıcısı ile nasıl görüşmek gerek?

Birkaç bebek bakıcısı adayı bulduğunuzda görüşmeler ayarlamanız gerekir. Bir soru listesi hazırlamaya kesinlikle unutmayın; hatta bir form bile oluşturabilirsiniz. İlk görüşmeyi tarafsız bir bölgede yapın; böylelikle görüşme istediğiniz gibi gitmediği takdirde bebek bakıcısının evinizi ya da başka kişisel bilgilerinizi öğrenmemiş olmasını sağlayabilirsiniz. Referans sormayı unutmamalısınız. Bebek bakıcısına belli durumlarla nasıl başa çıktığını görebilmek adına farklı senaryolar sunabilirsiniz. İlk görüşmede ücret ve program hakkında da konuşmanız gerekir.

 

 

İlk görüşme iyi gittiyse eğer, ilk olarak adayın verdiği tüm referansları kontrol edin. Referans kontrolünden sonra evinizde çocuğunuzla beraber olmak kaydıyla bir görüşme daha ayarlamalısınız. Bu görüşmenin çocuğunuzun ruh halinin iyi olduğu bir anda yapılmasını sağlayarak bakıcı adayı ile çocuğunuzun iletişiminin nasıl olduğunu gözlemleyin. İkinci görüşmeden sonra, bakıcı adayının ailenize uygun olduğuna karar verdiyseniz eğer, bir deneme günü ayarlamanızda fayda var. Ancak aynı odada olmasanız da her ihtimale karşı yakınlarda olmalısınız – bahçeye çıkın, komşunuzu ziyaret edin ya da ihmal ettiğiniz projeniz üzerinde çalışın. Misafir getirmeye izni olup olmadığını ya da çocuklardan sonra temizlik yapmasını isteyip istemediğinizi; kısacası koymak istediğiniz kuralları ayrıntılarıyla açıklayın.

 

 

Bir bebek bakıcısını mükemmel yapan şey nedir?

Bir bebek bakıcısının sahip olması gereken en önemli özellik, çocukla arasında bağ kurabilme becerisidir. Ayrıca deneyimli, temel çocuk bakımı eğitimlerine sahip ve sorumluluk alabilecek bir kişilik olmalıdır. Bakıcınızın yaşı çocuğunuzun sorumluluğuyla başa çıkabilmesi için yeterli olmalıdır. Genç bir bebek bakıcısı düşünüyorsanız eğer, acil durumlar için gerekli olan eğitimi almış olmalarına özellikle dikkat etmelisiniz.  

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 44

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 419

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 370

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 492

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 823

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön