Anne ve babalar çocuklarınızın gönderdiği mesajlara dikkat edin!

Tüm canlılar gibi biyolojik varlıklarız. Cinsellik kaçınılmaz. Beyni çalışan varlıklar olarak bizi doğadaki diğer canlılardan bu konuda da biraz farklı kılan şey daha bilinçli, eğitimli ve etik olmak.

Anne ve babalar çocuklarınızın gönderdiği mesajlara dikkat edin!

Çocuk yetiştirirken terazinin son derece hassas kefelerini dengede tutmak, bugünün medyası ve teknolojisiyle daha da güç. JAMA isimli bilimsel dergide geçen hafta yayımlanan bir araştırmaya göre, özellikle “teen age” dönemlerinde gençler arasında birbirlerine seks içerikli mesaj göndermek hızla artıyor. “Tekst mesaj” değil de “sekst mesaj” olarak adlandırdıkları bu mesajların içeriğini buldukları pornografik resimler, fanteziler ve kendi nü fotoğrafları oluşturuyor.

 

İstatistiksel incelemeye katılan 1000’i aşkın 14-18 yaş aralığındaki gönüllü gençlerden alınan bilgilere göre, bu yazışmalar aileden gizleniyor ve mesajlaşmayı yoğun sürdüren gençler 16 yaş bitmeden sırf merak ettikleri için aktif cinsel hayata başlıyorlar.

 

Araştırmanın yayımlandığı dergide bu konuyu çok ciddi global bir problem olarak kaleme alan Wisconsin Üniversitesi psikologlarından Dr. Megan A. Moreno, tüm ülkelerdeki anne ve babaları çocuklarıyla daha çok ilgilenmeye, yetkilileri de eğitim sistemlerinin bu konuda daha sıkı ve disiplinli olması için gayret göstermeye davet ediyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bebek taşıma yöntemleri
  Bebek taşıma yöntemleri

  Süresi : 43:12 İzlenme : 1069

 • Bolonez soslu erişte!
  Bolonez soslu erişte!

  Süresi : 03:15 İzlenme : 912

 • Diş bakımı nasıl yapılmalıdır?
  Diş bakımı nasıl yapılmalıdır?

  Süresi : 01:36 İzlenme : 1458

 • Neden limonlu su içmeliyiz?
  Neden limonlu su içmeliyiz?

  Süresi : İzlenme : 8273

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 2487

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön