Eyüp'te 480 çocuk Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi!

23 Nisan kutlamaları için İstanbul’a gelen dünya çocukları ile Küçükçekmeceli çocuklar Eyüp’te bir araya geldi. Tam 480 çocuk aynı anda kuşlara yem ve su verme rekoru kırdı.

Eyüp'te 480 çocuk Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi!

Küçükçekmece Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Uluslararası Çocuk Festivali düzenliyor. Bu yıl 3.’sü gerçekleştirilen festival kapsamında da renkli etkinlikler organize ediliyor. Bu etkinliklerin en ilginci ise dün yapıldı. Festival için Bosna Hersek, Bulgaristan, Malezya, Rusya, Gürcistan ve Kırgızistan’dan gelen çocuklar ile Küçükçekmece Bilgi Evi öğrencileri, Eyüp Camii önünde rekor kırdı. Tam 480 çocuk, aynı anda kuşlara yem ve su vererek Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi...

İlgiyle izlediler
Yöresel kıyafetleriyle ilgi odağı olan çocuklar, barışın ve dostluğun simgesi olan güvercinlere yem ve su verirken renkli görüntüler ortaya çıktı. Eyüplüler de bu rekor denemesini merakla izledi. Rekor denemesi öncesinde konuşan Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay 23 Nisan’ın önemine değinerek, “Ülkemiz için çok önemli ve özel bir gün. Atatürk, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak 23 Nisan’ı tüm çocuklara armağan etti. Dünyada kutlanan tek çocuk bayramı nedeniyle dünya çocuklarının bir araya gelmesi, birlik ve beraberlik adına gönüllerini buluşturmaları çok anlamlıdır” dedi.

Rekor onaylandı
Başkan Aziz Yeniay, Guinness Türkiye Fahri Temsilcisi Prof. Dr. Orhan Kural ve rekor denemesine katılan çocuklar hep birlikte önce barışın sembolü olan beyaz güvercinleri gökyüzüne bıraktı, ardından da Eyüp Sultan Meydanı’ndaki yüzlerce kuşa yem verdi. Guinness Türkiye Fahri Temsilcisi Prof. Dr. Orhan Kural, yem ve sur verme rekorunu Dünya Çocuk Rekoru adına onaylayarak belgeyi imzaladı ve Başkan Aziz Yeniay’a verdi.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı yapıyoruz
  Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı...

  Süresi : 17:20 İzlenme : 279

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 1452

 • Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?
  Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?

  Süresi : 25:51 İzlenme : 1723

 • Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!
  Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!

  Süresi : 14:14 İzlenme : 801

 • Çocuklar ne izlemeli?
  Çocuklar ne izlemeli?

  Süresi : 41:12 İzlenme : 1051

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön