Amerikalı yazardan çarpıcı iddia: "Fransız kadınları annelikte daha başarılı!"

Wall Street Journal muhabiri Pamela Druckerman'in "Bringing up Bebe" kitabı Fransız kadınlarının annelikteki başarılarının sırrını açıklıyor...

Amerikalı yazardan çarpıcı iddia: "Fransız kadınları annelikte daha başarılı!"

Wall Street Journal muhabiri Pamela Druckerman yeni kitabı “Bringing up Bebe” de Fransız annelerin neden daha başarılı olduklarını anlatıyor ve annelere tüyorlar veriyor.

 

Yazar Druckerman, 2003 yılında erkek arkadaşıyla birlikte Fransa'ya taşınmış. Bu zamana kadar bir kızı ve ikiz erkek çocukları olmuş. Fransız kadınlarının arasında nasıl bir anne olması gerektiğini sorgulamış. Bir gün metroda, başka bir ülkede yaşamanın onu nasıl değiştirdiğini, evliliğini ve hayatını düşünürken Fransız kadınları ve Amerikan kadınları arasındaki farklar gözünün önüne gelmiş.

 

Yazar kitabında, Fransız annelerin çocuklarına olan müdahalelerinde ne kadar sabırlı ve daha az disiplinli olduklarını anlatıyor. Bunları bir kaç konu başlığı altında toplamak gerekirse;

 

Konuşulmayan kod!


Dünyanın her yerindeki anneler, çocukları halka açık alanlarda öfke nöbeti geçirdiklerinde utanıyorlar. Yazarın diğer annelerle kıyasladığı farklılık burada başlıyor. Fransız anneler böyle bir durum karşısında olaya hemen müdahale etmiyor, çocuklarının problemlerini kendi halletmeleri gerektiğini öğrenmeleri için onları uzaktan gözlemliyorlar.

Yazar, çocukların böylece daha sabırlı olduğunu ve annelerin sürekli çocukların peşinden koşmak zorunda olmadıklarını belirtiyor.


Atıştırmalıklar! (Gouter)


Fransız annelerin özellikle takıntılı oldukları bir konu da çocuklarının yemekleri. Fransız çocukları günün her saati atıştırmıyorlar. Bunun için belirli bir saatleri var ve bu genellikle öğleden sonra saat 4 civarında oluyor.

Amerika'nın News 1 kanalında yapılan bir haberde, Amerika'da yaşayan bir Fransız anne ile yapılan röportajda, anne Fransız çocuklarının çocuk yemekleri yerine restoranlarda büyük yemeklerini tercih ettiklerini belirtiyor.


Durun! (La Pause)

 
Yazar Pamela Druckerman kitabında bu terimi kullanıyor. Bu da Fransızların anneliğinde çocuklarının her ağlamasına anında müdahale etmemeleri anlamına geliyor. Amerikan News 1 kanalında yapılan habere göre, Fransız anneleri bebekleri 6 haftalıkken bile uykularından ağlayarak uyansalar da müdahale etmiyorlar birkaç dakika uyumaları için bekliyorlar.


Bekleyin! (Attend)

 
Çocuklarınıza sabırlı olmayı öğretin. Fransız anneler çocuklarına her istediğini her an elde edemezsin dedikleri gibi çocuklarının dünyanın merkezi olduklarını düşünmüyorlar.

Amerikan kanalında yapılan röportajda Fransız anne bu konu hakkında “Evet çocuklarım var onlar benim için çok önemli, onları çok seviyorum ama aynı zamanda eşim de var, çalışıyorum bir denge sağlamak zorundayım” diyor.

 

Hayır (Non) demeyi öğrenin!

 
Uzlaşmayın. Burada anlatılmak istenen ise, çocuklara ebeveyn olduğunuzu ve onlarında çocuk olduklarını arada bir sınır olduğunu göstermeniz gerektiği.


Buna karşı Amerikalı blog yazarı anneler, çocuk gelişiminde uzlaşmanın önemli olduğunu söylüyorlar.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Doğumda sancı neden olur?
  Doğumda sancı neden olur?

  Süresi : 01:49 İzlenme : 2503

 • 4 cilt tipine uygun kil maskesi tarifi
  4 cilt tipine uygun kil maskesi tarifi

  Süresi : 00:57 İzlenme : 1176

 • Hayvanlarla ilgili bilmediğiniz gerçekler
  Hayvanlarla ilgili bilmediğiniz gerçekler

  Süresi : 00:58 İzlenme : 378

 • Deprem çantasında neler olmalı?
  Deprem çantasında neler olmalı?

  Süresi : 01:14 İzlenme : 691

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1842

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön