Bu okulda 3 aylık bebek İngilizce’ye başlayacak

26 yıldır yarım milyondan fazla çocuğa İngilizce öğreten Helen Doron, İstanbul’a geldi. 5 duyusuna hitap ederek 3 aylık bebeklerin dil eğitimine zemin hazırlayan Helen Doron’un şubesini açmak için sıraya girenler arasında kadınların oranı dikkat çekiyor.

Bu okulda 3 aylık bebek İngilizce’ye başlayacak

İngiliz eğitimci Helen Doron’un 1985’te kurduğu okul, bugün Çin’den Meksika’ya 34 ülkede faaliyet gösteriyor. Doron, zaman zaman farklı şubeleri ziyaret ederek derslere de katılıyor.

Bu okulda 3 aylık bebek İngilizce’ye başlayacak


3 aydan 12 yaşa kadar olan dönemde,çocuklara özel sistemiyle İngilizce
eğitimi veren Helen Doron Early English, İstanbul’daki ilk okulunu gelecek ay
açacak. 34 ülkede 700’ün üzerinde şubeyle faaliyet gösteren dünya çapındaki eğitim
markasının İstanbul master franchise’ı ise Bora Gündüzyeli ve Burak Uçkun. Shell Türkiye’nin eski CFO’larından ve EF Dil Okulları’nın kurucusu Gündüzyeli ve gayrimenkulden dış ticarete pek çok işle ilgilenen, aynı zamanda ikisi solo, toplam üç albümle müzik dünyasında da yeri olan İnşaat Mühendisi Uçkun ile yeni yatırımlarını konuştuk.Helen Doron’u diğer dil okullarından farklı kılan nedir? Neden böyle bir girişimde bulundunuz?

 

B.U: EF Dil Okulları’nda okul öncesi eğitim kısmı yoktu. Bununla ilgili araştırma yaparken Helen Doron’u fark ettik. 1985’te İngiltere’de kurulmuş ve bugüne kadar yarım milyondan fazla çocuğa eğitim vermiş bir dünya devi. Amerika’yı yeniden keşfe gerek yoktu. Türkiye’ye getirelim dedik. Ama ülke bazlı değil, bölge bazlı franchise veriyorlar. Bizden önce İzmir’e verilmiş; biz İstanbul’u aldık; Maya Koleji’nin sahibi Prof. Dr. Ziya Selçuk da Ankara’yı aldı. Helen Doron kendi yöntemleriyle eğiten bir kurum. 3 ay- 12 yaş arası eğitim veriyor.3 aylık bebek nasıl öğreniyor?

 

Türkiye’de bu kadar düşük seviyeden başlayan bir eğitim kurumu yok zaten. Helen Doron’un yöntemleri pedagoglarla geliştiriliyor. Tabii henüz konuşmayı bile bilmeyen çocuk dil öğrenmiyor ama dinleyerek buna hazırlık yapıyor denebilir. Bebekler 3-5 ay arasında aldıklarını 8’inci aydan sonra vermeye başlarmış. Annesiyle girdiği derste 5 duyusuna hitap ediliyor ve bebekliğinden itibaren bu dilin kodlaması başlatılıyor.

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0

 • Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı yapıyoruz
  Merve Büyüksaraç'la sukulent tasarımı...

  Süresi : 17:20 İzlenme : 397

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 1683

 • Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?
  Regresyon terapisi nedir? Nasıl yapılır?

  Süresi : 25:51 İzlenme : 1948

 • Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!
  Tüp bebek uygulaması hakkında her şey!

  Süresi : 14:14 İzlenme : 878

 • Çocuklar ne izlemeli?
  Çocuklar ne izlemeli?

  Süresi : 41:12 İzlenme : 1088

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön