3–6 aylık bebeklere oyuncaklar

Bebeğiniz bu döneme girdiğinde daha önce hiç keşfetmediği yeni bir dünya fark edecektir.

3–6 aylık bebeklere oyuncaklar

Bebeğiniz bu döneme girdiğinde daha önce hiç keşfetmediği yeni bir dünya fark edecektir. Artık parmaklarını emiyor, eline verilmiş bir oyuncağı kavrayabiliyor, oyuncaklarına erişebiliyor. Yakında elindeki bir oyuncağı parmaklarının arasında gezdirip her yönüyle inceleyebilecek ve tabii ki oyuncaklarını ağzına alacak.

 

Bütün oyuncakların etiketlerine bakın ve çiğnemesi için güvenli olup olmadığını kontrol edin. Asla beşiğine ya da oyun parkına lastikli bir oyuncak asmayın. Altıncı aydan itibaren büyük ihtimalle bebeğiniz oturabiliyor olacak ve sürekli değişen, renkli ve yeni bir bakış açısı veren bir dünyası olacak.

 

Raflar: Bebeğinizin oyuncaklarını asmak için bir raf seçin. Bebeğiniz hala yatay bir pozisyonda olsa da bu raflar onun hayatını daha ilginç kılacaktır. Oyuncaklarına vurabilir, çekebilir, döndürebilir. 5. ay itibariyle raflara olan ilgisini kaybedecektir

 

Çıngıraklar: Bebekler ses yapmayı sever. Ona bir çıngırak verin ve eğlencesini izleyin. Bu aylarda bebekler müziği sever ve ritimlere uyum sağlayabilir, çıngırağa eşlik edecek bir müzik de açabilirsiniz.

 

Aktivite çubukları: Bebek koltuğuna ya da bebek arabasına ses çıkartan sarkan oyuncaklar asın. Bunlar uzun araba gezilerinde bebeğinizi oyalar ve değişik ses ve objeleri keşfetmesini sağlar.

 

Yumuşak doldurulmuş hayvanlar: Bu aylarda bebekler pelüş hayvanları sever. Anahtar nokta: yumuşak ve sevimli olmalarıdır. Çocuğunuza zarar verebilecek tel ya da metal içeren maddelerden kaçının. Ayrıca bebeğinizin ağzına girebilecek düğmeli, kurdeleli oyuncaklara dikkat edin.

 

Gıcırdayan lastik oyuncaklar: Bu dönem bebekleri için en popüler oyuncaklar gıcırdayan ve kavrayabilecekleri lastik oyuncaklardır. Bunlar bebeğinize banyoda da eşlik edebilir. Bebeğinizin neşeli kahkahalarını duymaya hazır olun!

 

Bebek kitapları: Çocuğunuzun yaşı kaç olursa olsun ona kitap okuyabilirsiniz. Sizin sesinizi duymak bebeğinizin kulak gelişimine ve kelime öğrenmesine yardımcı olur. Kitap okurken tonlamalarınıza dikkat etmeniz ve vurgu yapmanız da onun dikkatini çekecektir.

 

Renkli diş kaşıma halkaları: Dişetleri acıyan bir bebek için yumuşak bir plastik halkası kadar yararlı bir şey olamaz. Bu halkaları buzdolabında saklayın ki bebeğiniz ihtiyaç duyduğunda bunları soğuk kullansın. Yine de dondurucuda saklamayın bebeklerin ağzı dondurucuya hazırlıklı değildir.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?
  Yılbaşı hindisi nasıl yapılır?

  Süresi : 03:40 İzlenme : 1440

 • Hafif pizza tarifi
  Hafif pizza tarifi

  Süresi : 01:28 İzlenme : 7262

 • Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...
  Nazlı Çevik Azazi'den kısa bir masal...

  Süresi : İzlenme : 183

 • Ne zaman su içilmez?
  Ne zaman su içilmez?

  Süresi : İzlenme : 6075

 • Fıstık ezmesi nasıl yapılır?
  Fıstık ezmesi nasıl yapılır?

  Süresi : 00:49 İzlenme : 2851

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön