Bebek bezi bağlaması

Bez bağlarken zorlanmamanız için önerilerimiz var…

Kolayca çocuğunuzun altını bağlayın...

Anneler müjde! Çocuğunuza bez bağlarken zorlanıyor musunuz?

 

Bez bağlarken zorlanmamanız için önerilerimiz;

 
Çocuklar hakkında sevilecek çok şey var. Meşguller, hareketliler, meraklılar ve yola gelmezler çoğu zaman bu davranışları gözünüze hoş gözükebilir ama en istediğiniz zamanda altını değiştirirken bunlar gözünüze çokta hoş gelmeyebilir.

 

 

Bez değiştirmeyi savaş haline getirmeden yapmanız gerekenler aşağıda;

 • Eğer çıplak kalmak isterse izin verin; tabiî ki uygun olan alanlarda. Gerçek şu ki çocuklar doğal olarak vücutlarıyla ilgili çok meraklıdırlar bu yüzden çıplak olmaktan bu kadar hoşlanırlar. Bez değişimi arasında kısa bir havalanma zamanı aynı zamanda bez pişiği içinde bir önlemdir.

 

 • Eğer yardım etmek isterse; ona yapabileceği bir iş bulun. Mesela bez bağlarken kullanacağınız malzemeleri tutabilir, bebek bezi veya kapağının kapalı olduğundan emin olduğunuz bir krem gibi. Sizin altını temizlerken bitirdiğiniz temizlikten sonra altını ıslak mendille silmesine izin verebilirsiniz. Kıyafetlerinin değişmesi gerekiyorsa sizin önerdiğiniz kıyafetlerden birini seçmesine izin verebilirsiniz. Diğer yardım edebileceği şey ise; ellerini kendi yıkaması veya size izin vermesi olacaktır. Böylelikle ileriki yaşlarda yapması gereken alışkanlığı öğrenmiş olur.

 

 • Eğer bez değişimi sırasında ayağa kalkmak isterse; gününün güzel geçmesini sağlayın ve ona izin verin; mutfak, banyo, çamaşır odası veya evde temizlenebilen herhangi bir yer olabilir. Bebeğinizi meşgul tutmak için eline bir oyuncak veya bir kitap verin. (Kolay ipucu: Eğer alttan bağlı tulum giyiyorsa, çıtçıtlarını çözün sonrasında yeniden hızlıca bir omzundan aşağı doğru giydirin.)

 

 • Bez değiştirmek için peşinden koşuyorsanız; bebeğinizin bez pişiği olup olmadığını kontrol edin. Eğer acıyorsa dokunmanıza izin vermeyecektir. Çok nazik olun ve pişiğin nedenini anlamaya çalışın böylece ileride olabilecek pişikleri de önlemiş olacaksınız.

 

 • Eğer bez değiştirme masasından nefret ediyorsa; bez değiştirdiğiniz yeri değiştirin. Kalın bir havlu yayın veya sıvı geçirmeyen pedi güvenli yüksek olmayan bir yere yayın.

 

 • Eğer sürprizleri sevmiyorsa; kendini bir aktiviteye kaptırmışken düzenini bozmayın. Uyarın ve zaman koyun. Mesela “Kitabı okumayı bitirdiğimizde altını değiştireceğim” gibi.

 

 • Eğer oyun zamanını kaçırmak istemiyorsanız; bez değişimi sırasında eğlenmesini sağlayın. Bez değişimi sırasında ihtiyacınız olan malzemeleri yakınınızda tutun ki çabucak işinizi halledin. Aynı zamanda çocuğunuzun dikkatini dağıtacak sadece alt değiştirirken kullanacağınız oyuncak ve kitap gibi eşyalar bulunsun. Veya ona şarkı söyleyin, komik bir hikaye anlatın veya koca göbeğini gıdıklayın.
Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Doğumda sancı neden olur?
  Doğumda sancı neden olur?

  Süresi : 01:49 İzlenme : 2584

 • 4 cilt tipine uygun kil maskesi tarifi
  4 cilt tipine uygun kil maskesi tarifi

  Süresi : 00:57 İzlenme : 1280

 • Hayvanlarla ilgili bilmediğiniz gerçekler
  Hayvanlarla ilgili bilmediğiniz gerçekler

  Süresi : 00:58 İzlenme : 418

 • Deprem çantasında neler olmalı?
  Deprem çantasında neler olmalı?

  Süresi : 01:14 İzlenme : 718

 • Kadınbudu kaplama tavuk!
  Kadınbudu kaplama tavuk!

  Süresi : 01:44 İzlenme : 1862

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön