Kolayca bez değiştirmek için öneriler...

Bu altı öneri ile bez değiştirmek daha hızlı ve etkili olacaktır.

Kolayca bez değiştirmek için öneriler...

Bez değiştirmek moralinizi mi bozuyor?

Bez değiştirmenin küçük bir iş olması, kolay olduğu anlamına gelmiyor. İşte bunu daha kolay yapmanın yolları…

Eşyalarınız hazır olsun: Alt değiştirme için gerekli olan eşyaları bir arada tutun ki bez değiştirme vakti geldiğinde evde koşuşturmayın. Bezleri, mendilleri ve pişik kremlerini bir arada tutmak işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Bebeğinizin dikkatini dağıtın: Daha kolay bir alt değiştirme ritüeli için, bu işlemi yaparken bebeğinizin bir şeyle meşgul olmasını sağlayın. Ona şarkı söyleyin, sesler çıkartın ya da eline oyuncak, kitap gibi dikkatini çekecek şeyler verin. Tüm bu dikkat dağıtıcı şeyler alt değiştirme işlemini kolaylaştıracaktır.

Temiz halledin: Öncelikle ellerinizi yıkayın, hiç bir zaman en son neye dokunduğunuzu bilemezsiniz. Sonra kirli bezi derhal atmak yerine onu mendille son temizlemeyi yapmadan önce kakaları silmek için kullanın. Eğer yeni doğmuş bir bebeğin altını temizliyorsanız mendil yerine ılık suyla ıslatılmış pamuklu bezler kullanın. Özellikle kız çocuklarının altını temizlerken önden arkaya doğru temizlemeye dikkat edin ki kakalar ön tarafına gelmedin. Bebeğinizin kalça ve bacaklarını da iyice temizleyin. Kalçasını yumuşakça kuruyuncaya kadar havluyla sıvazlayın. En sonunda yeniden ellerinizi yıkayın.

Onu güvende tutun: Eğer değiştirme masasında bez değiştiriyorsanız bir elinizle bebeğinizi tutmaya özen gösterin. Bu işlemi nerede yapıyorsanız yapın, gözünüzü ondan ayırmayın.

Sahneyi değiştirin: Çocuğunuz her bez değiminde kendini bir yerlere atmaya çalışıyorsa onu başka bir yere koyun. Başka bir oda, başka bir yatak hatta yer! Belki de bezini değiştirdiğiniz yerden hoşlanmıyordur!

Her şeye hazırlıklı olun: Oğlunuzun altını değiştirirken penisinin etrafına bir bez koyun ki üzerinize işemesin! Kirli bezi altından almadan önce bebeğinizin kaka yapmayı bitirdiğinden emin olun.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ketojenik diyet nedir? Prof.Dr. Murat Baş yanıtlıyor
  Ketojenik diyet nedir? Prof.Dr. Murat Baş...

  Süresi : 18:58 İzlenme : 431

 • Diyet yapmadan formda kalmanın ipuçları
  Diyet yapmadan formda kalmanın ipuçları

  Süresi : 25:37 İzlenme : 3353

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 7544

 • Yoğurtlu kereviz salatası
  Yoğurtlu kereviz salatası

  Süresi : 01:17 İzlenme : 4378

 • Hindistan cevizi yağıyla diş macunu nasıl yapılır?
  Hindistan cevizi yağıyla diş macunu nasıl...

  Süresi : 00:59 İzlenme : 6158

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön