Üçüz bebek bakımı

Üçüz bakımı şüphesiz tek bir çocuğa bakmaktan 3 kat daha fazla çaba sarf etmek demektir.

Üçüz bebek bakımı

Üçüz bakımı şüphesiz tek bir çocuğa bakmaktan 3 kat daha fazla çaba sarf etmek demektir. Ama bazı stratejik planlamalarla yapabileceğiniz en iyi bakımı bebeklerinize sunmanız mümkün.

 

Sabırlı olun.

Üçüzler genellikle prematüre doğarlar ve bazı sağlık sorunları ile dünyaya gelebilirler. Doğumdan hemen sonra kısa bir süre için yenidoğan yoğun bakım ünitesinde biraz zaman geçirmeniz doğal bir durumdur. Bu sırada hemşirelerden üçüz bebeklerinizin genel ihtiyaçları hakkında olabildiğince bilgi edinme şansına sahip olabilirsiniz.Biraz yardım alın.

Doğumunuz gerçekleşmeden önce aileniz ve arkadaşlarınızla, üçüzlerinizle nasıl başa çıkacağınız hakkında görüşün. Haftalık bir plan hazırlayın böylece evinizde bir hafta beş kişi varken diğer hafta yalnız başınıza olmazsınız. Doğum sonrasında size yardım temek için tecrübeli birini işe almanız sizin için rahat olabilir. Ondan bebek bakımı hakkında birçok şey öğrenebilirsiniz.Beslenmelerini bir rutine oturtun.

Bebeklerinizi ne zaman emzireceğinize veya biberonla besleyeceğinize karar verin. Ve unutmayın ki bazı küçük yardımlarla üçüzlerinizi emzirmek daha başarılı sonuçlar verebilir.Evde bebek bakım istasyonları kurun.

Evin değişik odalarını bu iş kullanabilirsiniz. Örneğin beslenmeleri için bir oda, oyun oynamaları için başka bir oda ayarlayabilirsiniz. Böylece zamanınızı da korumuş olursununuz. Kurduğunuz istasyonların içinde ihtiyacınız olan her şeyi bulundurmaya özen gösterin, böylece üçüzlerinizle ilgilenirken evin başka bir yerine bir şeyler aramak için gitmek zorunda kalmazsınız.Üçüzlerinizi birbirinden nasıl ayıracağınıza karar verin.

Bazı ebeveynler bebeklerinin ayak parmaklarını boyuyor veya tırnaklarına belirli renklerde boyuyor, sadece belirli renklerde kıyafetler giydiriyor veya kıyafetlerinin üzerine isimlerini yazıyorlar.

 

Eşinizi ve kendinizi de önemseyin.

Yeterince dinlendiğinizden ve sağlıklı beslendiğinizden emin olun(bebeklerinizi beslerken bile). Uyku planı hazırlayın, böylece eşiniz ve siz her gün birkaç saat süreyle üçlü görevinizi yerine getirmiş olursunuz.

 


Çevrenizde bulunan çocuklu gruplara katılın.

Bu grup size indirimli bebek malzemeleri satan yerler önerebilir, bebek bakıcısı tavsiye edebilir veya çocuk bakımı hakkında değişik fikirler vererek yardımcı olabilirler. Tüm bunlara ek olarak, üçüzlerinizin bakımı ve ebeveyn olarak nasıl davranmanız gerektiği gibi şeyleri öğrenmeniz için sosyal bir ağ oluşturabilirsiniz.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan yanıtlıyor
  YKS'ye dair merak edilenleri Pervin Kaplan...

  Süresi : 16:26 İzlenme : 236

 • Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını konuşuyoruz
  Barış Muslu ile aşkı bulmanın yollarını...

  Süresi : 30:16 İzlenme : 592

 • Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz
  Psikoterapist Şule Öncü canlı yayın konuğumuz

  Süresi : 27:40 İzlenme : 547

 • Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı Ortakmaç konuğumuz
  Kanser Savaşçıları Derneği Başkanı Aslı...

  Süresi : 18:06 İzlenme : 558

 • Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i konuşuyoruz
  Aşkım Kapışmak'la son kitabı "Kimim Ben?"i...

  Süresi : 50:09 İzlenme : 932

Copyright © 2014 - Tüm hakları saklıdır. Ciner Medya Tv Hizmetleri A.Ş. Üretim ve Tasarım CBG
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön